שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
כנס עסקים בעולם משתנה

כנס כלכליסט

"יש היום אנטי כלפי מצליחנים. השינוי יגיע כשבפריפריה ירגישו שייכים"

ראש עיריית עכו, שמעון לנקרי, אמר את הדברים בכנס "כלכליסט" בעכו: "אם לא תהיה השקעה והכוונה של הצפון והדרום, מדינת ישראל לא תוכל להתפתח"

אורן פרוינד 10:0619.06.16

"היום במדינת ישראל יש אנטי כלפי כל המצליחנים. לא משנה אם אתה פולטיקאי או איש עסקים. כדי לשנות את המצב הזה צריך להיכנס פנימה. צריך לשאול למה החברה שלנו מתנהלת ככה. התשובה צריכה לבוא מזה שאנשים יקשיבו ויכנסו פנימה. לתת לאנשים להרגיש שייכים. והתשובה לכך תבוא מחיזוק הפריפריה". כך אמר הבוקר שמעון לנקרי, ראש עיריית עכו, בכנס עסקים בעולם משתנה של "כלכליסט" ובנק לאומי שנערך בעיר עכו.

 


 

 

"יש חיים גם בצפון וגם בדרום. למה בכלכלה ואקדמיה אנו חזקים ולמה חברתית אנחנו פחות טובים. בארגון OECD מנתחים אותנו ואנחנו תמיד בין האחרונים. למה הפער הזה? אם רוצים לעשות שינוי צריך להבין שהוא יבוא מהפריפריה. לא מהחברתית אלא מהגיאוגרפית. אם לא תהיה השקעה והכוונה של הצפון והדרום, מדינת ישראל לא תוכל להתפתח".

 

לנקרי המשיך: "כל אזורי התעסוקה הם במרכז. אם רוצים חברה חזקה חייבים לשנות את זה. החוזק שלה נבחן כאן בעכו ובשלומי ובדימונה. יש לקונה רצינית להבין את זה בממשלה. כדי ליצור חברה חזקה צריך לחזק את החלשים. לנהל עיר במדינת ישראל זה לא פחות פשוט. לנהל עיר מעורבת במזרח היכון בפריפריה זה ממש לא פשוט".

 

שמעון לנקרי, ראש עיריית עכו. "יש חיים גם בצפון וגם בדרום" שמעון לנקרי, ראש עיריית עכו. "יש חיים גם בצפון וגם בדרום" צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x