$
תיירות

מתקשים להיכנס להריון? בקרו כאן

מקדשים עתיקים, סלעים חלולים, מערות מסתוריות או חורשות בעלות סגולות מיוחדות - מקומות שאנשים פוקדים לשם הגברת הפוריות

שירות כלכליסט 21:3716.06.16

זוגות רבים שמבקשים להביא ילד לעולם נאלצים לעבור טיפולים מורכבים ועתירי תרופות בשל בעיות פוריות. אולם בעבר היו אמצעים אחרים שנחשבו מועילים להגברת הפוריות, כגון מעבר דרך סלעים חלולים מקודשים או השארת פסלי פאלוס מחוץ למערות קדושות. אתר Mental Floss ערך רשימה של שמונה מקומות שאותם עדיין פוקדים אנשים לשם הגברת הפוריות. הנה היא לפניכם:

 

מקדש קניאמה, יפן

מקדש פוריות זה, מרחק 45 דקות נסיעה מטוקיו, ידוע בשל פסטיבל הפאלוס שנערך בו. החגיגות מבוססות על אגדה עתיקה שלפיה שד חד-שיניים הסתתר בערוותה של אישה צעירה ונגס בפינו של בעלה בליל הכלולות שלהם. הדבר אירע למחזר נוסף ונפח מקומי יצר פין ממתכת שגרם לשד לשבור את שיניו. האישה הרתה. האתר הפך גם מקום עלייה לרגל גם עבור נשים העוסקות בזנות המבקשות הגנה ממחלות מין. כיום זהו אתר פופולרי לאלו המבקשים פוריות ושפע. הפסטיבל כולל תהלוכה שבה נישאים שלושה פאלוסים - פסלים בצורת אבר מין זכרי, והכנסותיו מוקדשות לחקר מחלת האיידס.

 

 צילום: flickr / Guilhem Vellut

 

רוד מן אוף סרן (Rude mand of Cern), אנגליה

זוהי דמות אדם, הנכונה מבחינה אנטומית וחצובה לתוך המדרון הגירי של גבעה ליד הכפר דורסט. במרוצת ההיסטוריה נשזרה הדמות בפולקלור המקומי. האגדה מספרת שאישה המבקשת להרות תצליח להיכנס לה ריון אם תישן לילה שלם על הדמות. באופן תמוה, נתונים שבידי משרד הסטטיסטיקה הלאומי של אנגליה אכן מראים שיעורי פוריות גבוהים במיוחד בקרב נשות האזור.

 

 צילום: ויקימדיה

 

כיסא הניסים של נאפולי, איטליה

כיסא זה לא נראה יוצא דופן כלל ועיקר. הוא עומד בדירת שלושה חדרים ברובע הספרדי של נאפולי וזכה לכינוי "כיסא הקסמים" הודות ליכולתו לעזור לנשים להרות, על פי השמועה. הכיסא אמור להיות קשור למריה פרנצ'סקה הקדושה. הסיבה לכך לא ברורה. היא הפכה עם השנים לקדושה האמונה על חיי משפחה מאושרים ונשים נוהגות לעלות לרגל כדי לשבת בכיסא.

 

 צילום: visit-campania.it

 

מקדש צ'או מיי טופטים, תאילנד

מקדש זה נוסד על ידי מפתח נדל"ן תאילנדי בתחילת המאה ה-20 לכבוד אל העצים. הוא מקושט במאות פאלוסים מעץ או מאבן, כמה מהם מגיעים אף לגודל של 3 מטרים. חלקם צבועים באדום או בוורוד ועל רבים מהם קשורים סרטים צבעוניים. נשים המנסות להרות משאירות מנחות במקום - נרות, קטורת, פרחים ופסלי פאלוס נוספים. יש החושבים שמקור השם של אל העצים - טופטים - הוא למעשה השם לרימון "טאפטים" המסמל פוריות.

 

 

 צילום: jennifermsrobertson

 

ויקטור נואר, צרפת

סופר זה נהרג בדו קרב ב-1870 על ידי פייר בונפרטה - צאצא של נפוליאון. לאחר מותו הפך נואר קדוש מעונה בקרב המתנגדים לנפוליאון השלישי בשל הדעות שפרסם. על פי הדיווחים ההיסטוריים, עשרות אלפי אנשים נכחו בלוויה שלו. מעל קברו הונח פסל ברונזה בגודל אמיתי. בשנות השבעים של המאה הקודמת המציא מדריך תיירים בעיר אגדה שלפיה נשים המבקשות להרות מניחות פרחים בכובעו, מנשקות את שפתיו ומשפשפות את הבליטה במכנסיו, כפי שניתן לראות באזורים הממורקים בפסל, לעומת שאר הגוף שהשחיר. מאז הפך הפסל לסמל לפוריות, לחיי מין טובים ולמציאת בעל. ב-2004 הקימה העירייה גדר מסביב לפסל עם שלט האוסר על נגיעה לא הולמת. אולם הגדר הורדה בשל מחאות.

 

 

 צילום: ויקימדיה

 

חורשת אוסון המקודשת, ניגריה

חורשה זו מחוץ לעיר אוסוגבו בדרום ניגריה, ובעיקר הנהר המתפתל דרכה, היא מקום משכנה של אלת הפריון אוסון, המייצגת את "מי החיים". המקומיים מאמינים שמי הנהר הם סגולה נגד אי-פוריות, ושיש להם כוחות ריפוי והבאת שגשוג. בחורשה בת 400 השנה, ישנם כ-40 מקדשים ושם מתקיים פסטיבל יורובה שנתי שבמהלכו זורקים המקומיים בשר עז וגרעיני מלון לתוך מי הנהר.

 

 

 צילום: flickr / jbdodane

 

מן-אן-טול, אנגליה

סלעים עומדים אלו בקורנוול, שמקורם בעידן הברונזה, הם בצורות של עמוד והמרכזי הוא עם חור עגול במרכז. הם מקור לאגדות רבות כמו אלו של פיהם תינוקות שנולדו בטעות בצורת חיה עברו דרך החור באבן המרכזית וחזרו להיות תינוקות אנושיים, תינוקות נרפאו ועל פי האמונה, נשים העוברות 7 פעמים בתוך האבן מצליחות להרות.

 

 

 צילום: שאטרסטוק

 

מערת פרהא נאנג, תאילנד

חוף פרהא נאנג מתהדר בחולות לבנים ובמים זכים ובו שני צוקי אבן גיר מסיביים. בקצהו האחד של החוף ישנה מערה המלאה בפאלוסים מעץ וממתכת. על פי האגדה, במאה השלישית לפני הספירה נטרפה סירה ליד החוף ונסיכה הודית שהייתה על סיפונה צללה למצולות. נאמר שרוחה מתגוררת במערה ומעניקה ברכה לאלו המשאירים לה תשורות. במרוצת השנים הפכה המערה לסמל לפריון. דייגי האזור משאירים במערה פרחים וקטורת לשיט בטוח ומוצלח ואילו אחרים משאירים פסלי פאלוס - לינגאם - שהם סמל לאל ההינדי שיבא.

 

 

 צילום: jodisharp-inprocess

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x