$
משפט

פרסום ראשון

בנימין בן אליעזר יבקש לבטל את כתב האישום מטעמי הגנה מן הצדק

לפי בן אליעזר, מצבו הרפואי הקשה מצדיק את ביטול כתב האישום; טוען גם כי הופלה מול נאשמים אחרים שההליך המשפטי נגדם עוכב

זוהר שחר לוי 17:5115.06.16

השר לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר, צפוי לבקש בקרוב מבית המשפט לבטל את כתב האישום שהוגש נגדו על עבירות שוחד, מטעמים של הגנה מן הצדק.

 

 

 

לפי בן אליעזר מצבו הרפואי הקשה מצדיק את ביטול כתב האישום כמו גם הטענה כי הופלה מול נאשמים אחרים שההליך המשפטי נגדם עוכב בשל מצבם הרפואי.

 

נגד בן אליעזר הוגש בדצמבר האחרון כתב אישום לבית המשפט המחוזי בתל אביב המייחס לו עבירות שוחד, איסור הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים וכן עבירות מס.

 

ביחד עם בן אליעזר הועמדו לדין מספר מעורבים נוספים בהם אנשי העסקים אברהם נניקשווילי וג'קי בן זקן וכן מנהלת לשכתו לשעבר של בן אליעזר, איילת אזולאי. בכתב האישום, הכולל חמישה אישומים שונים, נטעם כי בן השר לשעבר דרש וקיבל סכומי כסף בעד פעולות הקשורות בתפקידיו מאנשי עסקים שונים ובכפים אלה רכש, בין היתר, נכסי נדל"ן, תוך שהוא מסתיר את הכספים הללו מרשויות החוק.

 

בן אליעזר כפר במיוחס לו ובתשובה לכתב האישום שהוגשה לבית המשפט הוא טען כי "אירועים שלמים נשכחו ממני", עוד צוין כי חלה התדרדרות במצבו הקוגניטיבי.

 

בנימין בן אליעזר פואד. ברקע הדופלקס ביפו בנימין בן אליעזר פואד. ברקע הדופלקס ביפו צילום: ישראל הדרי, יובל חן

 

בחודשים האחרונים, לאור מצבו הרפואי הקשה של בן אליעזר, ביקשו פרקליטיו, עוה"ד יעקב וינרוט ועמית חדד לעכב את ההליכים נגדו אולם היועץ המשפטי לממשלה דחה את בקשתו.

 

שלב ההוכחות במשפטו של בן אליעזר צפוי להתחיל בתחילת החודש הבא וכבר עתה לא ברור אם אכן יפתח המשפט בשל התדרדרות נוספת במצבו הרפואי. באי כוחו כבר ביקשו מבית המשפט לבטל את הדיון שנקבע.

 

בכוונת בן אליעזר להגיש בתקופה הקרובה בקשה לביטול כתב האישום שהוגשו נגדו מטעמים של הגנה מן הצדק. לפי באי כוחו, הבקשה תתבסס על שני נדבכים. הנדבך הראשון הוא מצבו הרפואי הקשה של בן אליעזר, המצדיק כשלעצמו, כך לדבריהם, את ביטול כתב האישום. הטיעון הנוסף לביטול כתב האישום הוא כי בן אליעזר הופלה מול נאשמים אחרים שההליך המשפטי נגדם עוכב בשל מצבם הרפואי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x