$
משפט

דני דנקנר דורש להחשיב את תקופת המאסר הקודמת שלו כדי להקדים את חופשותיו מהכלא

אתמול עתר דנקנר לבית המשפט המחוזי מרכז בדרישה לאשר לו חופשות כבר עתה. בפברואר החל דנקנר לרצות עונש מאסר של שנתיים באגף 10, האגף שנבנה בכלא מעשיהו במיוחד למורשעי פרשת הולילנד

זוהר שחר לוי 08:4508.06.16
יו"ר בנק הפועלים לשעבר דני דנקנר, המרצה בימים אלה שנתיים מאסר על חלקו בפרשת הולילנד, מנסה להשתמש בתקופת מאסרו הקודמת על פרשת הבנק הטורקי פוזיטיף כדי להקדים את חופשותיו. אתמול עתר דנקנר לבית המשפט המחוזי מרכז בדרישה לאשר לו חופשות כבר עתה. בפברואר החל דנקנר לרצות עונש מאסר של שנתיים באגף 10, האגף שנבנה בכלא מעשיהו במיוחד למורשעי פרשת הולילנד. זמן קצר קודם לכן דחה העליון את בקשת דנקנר לדיון נוסף בהרשעתו בפרשה. דנקנר הורשע בקבלת שוחד מ"מאכער" ונידון לשלוש שנות מאסר שהופחתו לשנתיים בלבד בערעורו לעליון.

דני דנקנר דני דנקנר צילום: גיל יוחנן

 

לפי הנוהלים של שירות בתי הסוהר, אסיר יכול לצאת לחופש לאחר שריצה רבע מתקופת מאסרו. דנקנר, באמצעות עו"ד עמית חדד ממשרד וינרוט ועו"ד שני אילוז, מבקש לשנות את שיטת החישוב הזו כדי לאפשר לו לצאת לחופשה. העתירה מסתמכת על שאין זה מאסרו הראשון. כזכור, דנקנר ריצה שמונה חודשי מאסר על הרשעתו בפעולה בניגוד עניינים ברכישת בנק פוזיטיף על ידי הפועלים בעודו יו"ר הבנק. דנקנר סיים לרצות מאסר זה באפריל 2015, ולשיטתו יש לחשב את שתי התקופות יחד, כך שלא יידרש להמתין חצי שנה עד שיוכל לצאת לחופשה. בשב"ס דוחים את החישוב הזה. קצינת שב"ס ענבר רז כתבה לבית המשפט שמדובר ב"אפשרויות היפותטיות לחישוב מועד הזכאות לחופשה, ושדנקנר יזכה לחופשה בהתייחס להמשך מאסרו ולמועד תחילת ריצוי העונש". בית המשפט יכריע בסוגיה בקרוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x