$
משפט

הולך ומסתבך: כתב אישום על עבירות מרמה וני"ע נגד סוחר השלדים ירון ייני

ייני שהגיש בקשה לפשיטת רגל בשל חובות של כ-20 מיליון שקל, מואשם שהסתיר מדירקטוריון חברת עטיה גרופ הסכם הלוואה שאפשר לו לפרוע חוב של 1.7 מיליון דולר לחברה פרטית בבעלותו

תומר גנון 12:2807.06.16
סוחר השלדים ופעיל שוק ההון ירון ייני ממשיך להסתבך. אחרי שניתן נגדו צו פשיטת רגל בשל חובות של כ-20 מיליון שקל, הפרקליטות הגישה היום (ג') נגדו לבית המשפט המחוזי בת"א כתב אישום בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, עבירות מנהלים בתאגיד וכן עבירות דיווח לפי חוק ניירות ערך.

 

על פי כתב האישום שהגישה יעל ענתות ממחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה), ייני שימש בשנת 2007 בעל שליטה ומנכ"ל חברת עטיה גרופ בע"מ. ערב חתימתה של חברת עטיה גרופ על הסכם מיזוג עם חברת Emvelco Corporation ועם חברת AP Holdings Limited, חתם ייני על הסכם הלוואה שהעביר את מרבית נכסיה של עטיה גרופ לחברת Verge Living Corporation, שעתידה הייתה להיות חברת הבת של עטיה גרופ לאחר המיזוג.

ירון ייני ירון ייני צילום: בועז אופנהיים

 

על פי כתב האישום,ייני הסתיר את הסכם ההלוואה מוועדת הביקורת, מהדירקטוריון ומהאסיפה הכללית של עטיה גרופ, כך שבעת ההצבעה על הסכם המיזוג, לא ידעו גופים אלה על הסכם ההלוואה. ייני גם גרם לכך שחברת עטיה גרופ לא תדווח על הסכם ההלוואה כנדרש על פי החוק. נטען בנוסף בכתב האישום כי הוא הסתיר את הסכם ההלוואה מגופים אלה ומהציבור, מאחר וידע כי העברת הכספים תשמש בסופו של יום לפירעון חוב של אחת החברות המתמזגות, בגובה של למעלה מ-1.7 מליון דולר, לחברה פרטית בבעלותו.

 

התיק נחקר על ידי מחלקת חקירות מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך.

 

עוה"ד איל כהן ואופיר סטרשנוב ממשרד עורכי הדין - כהן, סטרשנוב, לונדון, המייצגים את ייני מסרו בתגובה: "לעובדות המתוארות בכתב-האישום, שהוגש בחלוף כמעט עשור מאז התבצעה העסקה, אין בסיס. יודגש כי האירוע כולו היה בידיעת הרשות סמוך להתרחשותו אלא שאז סברה הרשות שאין בו פסול. יצוין שייני הסתמך על ייעוץ מקצועי של עורכי-דין ורואי-חשבון מהשורה הראשונה בכל פעולה שביצע כמנכ"ל החברה ובמיוחד בקשר להסכם ההלוואה המוזכר בכתב-האישום, אותו ערכו עורכי-הדין של החברה. יצוין עוד שבמועד העברת כספי ההלוואה לא זו בלבד שייני כבר לא שימש כמנכ"ל אף זו שהחברה לה הועברו הכספים הייתה חברת בת בבעלות מלאה אשר אין כל חובת דיווח לגבי ההלוואה שניתנת לה. במהלך המשפט יתברר שבהתנהלותו של ייני לא נפל כל פגם וחפותו המוחלטת תוכח בבית-המשפט".

 

עו"ד שאול קוטלר המייצג את ייני בהליך פשיטת הרגל מסר: "ירון לקח אחריות למצב הפיננסי שנוצר והוא מנהל ההליכים מול נושיו, הנאמן ובית המשפט בצורה שקופה. אני מקווה ומאמין שבמהרה הוא יוכל לשים את הפרשה הפיננסית מאחוריו. את הכישורים והיכולות שלו לא ניתן לקחת ממנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x