$
משפט

כונסי מוטי זיסר דורשים 2.6 מיליון שקל שכר טרחה

עו"ד יניב אזרן מבקש חצי מיליון שקל על מכירת הווילה של זיסר, ואילו עו"ד גיורא ארדינסט מבקש 2.1 מיליון שקל על פירוק החברות שהיו בבעלותו

זוהר שחר לוי 09:1605.06.16

כונסי הנכסים של מוטי זיסר צפויים לקבל את שכר טרחתם, שלוש שנים לאחר שהחלו ההליכים. הכונס מטעם בנק לאומי, עו"ד יניב אזרן, שמכר את אחוזת הפאר בפתח תקווה, מבקש כחצי מיליון שקל, וכונס הנכסים מטעם בנק הפועלים, עו"ד גיורא ארדינסט, מבקש 2.1 מיליון שקל, אשר ישולמו לו על ידי הבנק ולא מקופת הכינוס.

 

 

בפברואר 2013 הגיש הפועלים בקשת כינוס לחברת הנדל"ן של זיסר מרכזי שליטה, לאחר שצברה חוב של 942 מיליון שקל, שמקורו בהלוואות וערבויות של החברות הפרטיות מרכזי שליטה, וקטורי ואירופה ישראל. שווי החוב כיום מגיע ל־1.5 מיליארד שקל.

מוטי זיסר (ארכיון) מוטי זיסר (ארכיון) צילום: שוגר דייויד

 

ללאומי חב זיסר משכנתא של 16 מיליון שקל על הווילה, ועו"ד אזרן מכר אותה ביוני אשתקד תמורת 28 מיליון שקל, אף שלפי הערכת השמאי, הסכום היווה 40% בלבד מערך הנכס.

 

לדברי עו"ד אזרן, משרדו השקיע 1,900 שעות עבודה בהליך ש"מורכבותו מצדיקה את פסיקת שכר הטרחה אשר גם בו אין, בכל הכבוד, כדי להלום את הטרחה והשעות הרבות שהושקעו".

 

עו"ד ארדינסט טען כי משרדו השקיע בהליכים 6,269 שעות עבודה: "נוכח דלות הנכסים של החברות, סביר להניח כי שכרו של הכונס לא יעמוד בפרופורציה מתאימה כלשהי לכמות העבודה, המאמץ והמשאבים שהושקעו ויושקעו בהליך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x