שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

הפרקליטות: כתב אישום לעו"ד נבות תל-צור - בכפוף לשימוע

לפי הפרקליטות, עו"ד הצמרת חשוד בשיבוש הליכי משפט לאחר שפעל מטעמו של רה"מ לשעבר, אהוד אולמרט, לשם סיכול הסדר טיעון שעמד להיכרת במהלך ניהול משפט הולילנד בין התביעה ובין שולה זקן. תל-צור: "זקן היא שפנתה אלי לצורך התייעצות ואני ייעצתי לה על פי מיטב הבנתי"

זוהר שחר לוי 19:2002.06.16

פרקליטות המדינה הודיעה היום (ה') כי היא שוקלת להעמיד לדין את עו"ד נבות תל-צור, מי ששימש כפרקליטו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, על עבירות של שיבוש מהלכי משפט והדחה בעדות, זאת בכפוף לשימוע.

 

 

 

לפי הפרקליטות, החשד הוא כי עו"ד תל-צור פעל מטעמו של אולמרט לשם סיכול הסדר טיעון, שעמד להיכרת במהלך ניהול משפט הולילנד בין התביעה ובין ראש לשכתו, שולה זקן, וזאת כדי למנוע את הפיכתה של זקן לעדת תביעה נגד אולמרט, באופן אשר עלול היה לפגוע בו.

 

לפי החשד, תל-צור נפגש עם זקן ובני משפחתה, בלא ידיעת סנגוריה, "ניסה להניא אותה מלחתום על הסדר הטיעון ולהשפיע על תוכן עדותה כעדת תביעה".

 

אולמרט ותל-צור
אולמרט ותל-צור צילום: שאול גולן, גיא אסייאג

 

בפרקליטות טוענים עוד כי בתום הפגישה עו"ד תל-צור אף הציע לזקן סיוע כספי מטעמו של ראש הממשלה לשעבר. בהמשך, נטען, אף הציע לזקן הכפלה של התמיכה הכלכלית שקיבלה עד אז וכן סיוע במימון סניגור פרטי, אם תחליט שלא להמשיך להיות מיוצגת ע"י עורך דינה דאז.

 

החקירה בפרשייה זו החלה במהלך שנת 2014 כשבמאי אותה השנה הודיע ראש אגף החקירות במשטרה כי הוא ממליץ להעמיד לדין את אולמרט ואת עו"ד תל-צור בעבירות של שיבוש מהלכי חקירה והדחה בעדות. ההליך מול אולמרט הסתיים במסגרת הסדר טיעון שנחתם עמו בפברואר השנה.

 

עו"ד תל-צור מסר: "אני עורך דין וסנגור מזה 30 שנה ויודע היטב את הגבול בין מותר לאסור בייעוץ לנאשם בהליך פלילי. אני חולק על עמדת הפרקליטות לפיה שיבשתי כביכול הליכי משפט וכמוני חושבים עורכי דין וסנגורים בכירים רבים וכן פרקליטים ושופטים בדימוס, שראו את מלוא חומר הראיות ומשוכנעים שלא ביצעתי עבירה כלשהי.

 

"שולה זקן היא שפנתה אלי לצורך התייעצות ואני ייעצתי לה על פי מיטב הבנתי, על פי הנתונים שהניחה בפני, משיקולים מקצועיים וענייניים, כאשר טובתה לנגד עיניי. במסגרת השיחות, שהוקלטו ללא ידיעתי, לא רק שלא ניסיתי להניא את גברת זקן מלחתום על הסדר הטיעון ולא הבטחתי לה דבר כנגד אי חתימתה, אלא ההיפך הוא הנכון: הבעתי בפניה את עמדתי שמדובר בהסדר סביר מבחינתה, אם כי ניתן היה לדעתי לשפר את תנאיו. הבהרתי לה במפורש שיש להפריד בין ההתלבטות שלה בנושא הסדר הטיעון לבין הסיוע שהיא מצפה לקבל מאולמרט.

 

"ההחלטה האם לחתום על הסדר הטיעון הייתה ונותרה לאורך כל הדרך החלטה אישית ועצמאית של שולה זקן, אשר נועצה בנושא זה גם עם עורכי דינה. אני מקווה שבתום השימוע שיערך תתקבל עמדתי, טיוטת כתב האישום תיגנז, ולא יהיה צורך לנהל בעניין זה משפט".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x