$
משפט

היהלומנים מבקשים לפרק את החברה של חנן אברמוביץ'

29 יהלומנים וחברות יהלומים בפנייה לביהמ"ש: "החברה הודתה כי חדלת פירעון ומנהלה הפר כל הבטחה תוך התרת 'אדמה חרוכה'"; אברמוביץ' חשוד במעילת ענק של 60 מיליון דולר בבורסה ליהלומים

זוהר שחר לוי 11:5202.06.16
29 יהלומנים וחברות יהלומים פנו הבוקר (ה') לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה להורות על פירוקה של החברה הפרטית שבבעלותו של חנן אברמוביץ', מי שנחשד במעילת ענק של 60 מיליון דולר בבורסה ליהלומים. "החברה הודתה כי חדלת פירעון ומנהלה הפר כל הבטחה תוך התרת 'אדמה חרוכה'", טוענים היהלומנים.

 

 

 

היהלומנים מבקשים למנות את עוה"ד ארז חבר ואורי גיל כמפרקים הזמניים של החברה, חנן אברמוביץ' יהלומים.

 

אברמוביץ', סוחר יהלומים ותיק בבורסה ליהלומים, נעצר בחודש אפריל בעקבות תלונות של יהלומנים במפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב ולפיהן הוא מעל בכספם שלקח מהם יהלומים לצורך מכירתם ולא שילם עליהם.

בורסת היהלומים בר"ג בורסת היהלומים בר"ג צילום: בורסת היהלומים הישראלית

 

אברמוביץ', המיוצג על ידי עוה"ד אורי קינן ועדי כרמלי, שהה במעצר במשך שבועיים וטען כי הוא פושט רגל וחדל פירעון ועל כן לא שילם את הכספים. מיד לאחר שחרורו ממעצר למעצר בית הוא אף פנה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה להכריז עליו כפושט רגל כשלדבריו חובותיו מגיעים ליותר מ-62 מיליון דולר לכ-20 נושים. במסגרת הליך זה מונה עו"ד דורון ערוסי כמנהל מיוחד לנכסיו.

 

כעת, מבקשים גם נושיו, היהלומנים, את פירוקה של החברה שבבלותו. "כבר בחודש אוקטובר הודיעה החברה כי היא חדלת פרעון", כותבים היהלומנים בבקשה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב. "אולם בעל החברה דחה את המבקשים בלך ושוב, תוך ניצול האמון שרכשו לו, ובעוד הוא מדווח להם כי החברה ביצעה עסקה גדולה באפריקה והיא אמורה לקבל באופן מיידי יהלומים וכספים לתשלום מלוא חובותיה, וכי ככל וינקטו נגדה הליכי חדלות פירעון תיכשל העסקה והנושים לא יראו את כספם".

 

לדברי היהלומנים, הם עומדים כיום "בפני שוקת שבורה" כאשר התברר כי החברה ואברמוביץ' "הונו, נטלו יהלומים בסכומי עתק וככל הנראה מכרו אותם במכירת חיסול, תוך שתמורת המכר, המוערכת בעשרות מיליוני דולרים 'התנדפה באוויר'".

 

"ניתן ללמוד", נכתב עוד בבקשה, "כי החברה נקלעה למבוי סתום וכי אין באפשרותה להמשיך לנהל את עסקיה. לא זו אף זו, ברי כי החברה נוהלה תוך מעשי תרמית, שלא לומר גזילת ממונם של המבקשים ואחיזת עיניהם משך חודשים רבים, תוך שהחברה ומנהלה מנצלים את אמונם של המבקשים ותוך כדי כך מרוקנים אותם מנכסיהם. ברי כי במצב דברים זה, החברה אינה פעילה, החברה הודתה כי חדלת פירעון ומנהלה הפר כל הבטחה תוך התרת 'אדמה חרוכה' מאחוריו ותוך שהוא נמלט לשערי בית המשפט של פשיטת רגל".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x