$
משפט

קרסתם כלכלית? אלשיך מחכה לטלפון

מפרשת ענבל אור ועד זו של אמיר ברמלי, מקריסת מגה ועד זו של הדסה – לשופטת בדימוס ורדה אלשיך שפועלת כמגשרת, יועצת ודירקטורית, אין רגע דל. אתמול היא קיבלה ג'וב נוסף: מגשרת בין בעל השליטה בקרדן לנושיו

זוהר שחר לוי ותומר גנון 07:0702.06.16

אין כמעט תיק של קריסה כלכלית שעולה לכותרות בעת האחרונה, שהשופטת בדימוס ורדה אלשיך לא מעורבת בו בדרך כלל כמגשרת או כיועצת, מפרשת ענבל אור ועד זו של אמיר ברמלי, מקריסת מגה ועד זו של הדסה. אתמול התווסף לרשימה תפקיד נוסף – לבקשת הצדדים מינה אותה יורשה בתפקיד והנשיא העתידי של המחוזי תל אביב, השופט איתן אורנשטיין, למגשרת בין בעל השליטה בקרדן, יוסף גרינפלד, לנושיו בניסיון לגבש הסדר בהליך פשיטת הרגל שלו.

 

עם ניסיון של 17 שנים בתחום של פירוק חברות ו־35 שנים על כס השיפוט, אין פלא שאלשיך היא כתובת משמעותית לתפקידים בתחום הזה. היא בנתה לעצמה שם טוב ומוניטין והיא מכירה היטב את הנורמות המשפטיות וגם את מרבית מעורכי הדין והשופטים בתחום. חלקם אגב, עמדו לצידה בפרשה העיקרית שמעיבה על ההיסטוריה השיפוטית שלה –

פרשת הפרוטוקול המשופץ שבמסגרתה נציב התלונות על השופטים אליעזר גולדברג מצא שאלשיך הכניסה בדיעבד 36 תיקונים בפרוטוקול דיון, ושיגרה אותו כתלונה נגד עו"ד שייצג באולמה. גולדברג קבע כי "אלשיך הוסיפה כוונה ומניע למחדליו של עורך הדין ובכך החמירה התלונה עליו". נשיא העליון דאז, אשר גרוניס, נתן לה הערה לתיק האישי.

 

ריבוי התיקים המתוקשרים שבהם מועסקת אלשיך מאפשר לשרטט כיצד נראית הקריירה השנייה של שופטת בדימוס. לפי

הערכות בשוק, התעריף שלה לשעת גישור למשל עומד על כ־1,400 שקל. דוגמאות לעבודות שזורמות לכיוונה לא חסרות. לפני כשבועיים מינה אורנשטיין את אלשיך למגשרת בסכסוך שהתגלע בין "מלך השוק האפור", שלי נרקיס, לאיש העסקים, עופר לוזון, על דירה בפרויקט מציצים בתל אביב של היזמית ענבל אור.

 

במרץ השנה צצה אלשיך בעוד שני תיקים מתוקשרים: בתיק של רשת אייס שקרסה היא שימשה כמגשרת בתביעה על 200 מיליון שקל שהגישו המפרקים נגד בעלי השליטה משה גאון ושלמה זביידה. בתיק הפירוק של קרן קלע, שבשליטת אמיר ברמלי החשוד בגניבה ומרמת משקיעים, היא הודיעה שנעתרה לפניה מטעמו לשמש כיועצת להסדר נושים, במידה והוא יגבש אחד שיאושר על ידי בית המשפט.

 

 צילום: אוראל כהן, עמית שעל

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x