משפט

פרסום ראשון

אמיר נחום, מנכ"ל ובעל השליטה באורתם סהר, נחקר בחשד לעבירות מרמה ומס

על פי החשד של רשות ני"ע ורשות המסים, נחום הסתיר מדירקטוריון החברה מערכת כספים פרטית שניהל מול ספקים. כך גרף יחד עם אחרים מיליוני שקלים לכיסו

תומר גנון 23:2231.05.16

אמיר נחום, בעל השליטה ומנכ"ל חברת הבנייה והפרויקטים אורתם סהר, חשוד בביצוע עבירות מרמה ומס, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

נחום נחקר היום (ג') באזהרה על ידי צוות חקירה משותף לרשות ני"ע ורשות המסים בחשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד, דיווח בכוונה להטעות משקיע סביר, הלבנת הון ועבירות לפי פקודת מס הכנסה. יחד איתו נחקרו מעורבים נוספים בפרשה. שופטת בית משפט השלום בת"א, שלומית בן יצחק, שחררה אותו הערב בתנאים מגבילים, תוך הפקדת ערבות של 250 אלף שקל. את המעילה חשף משרד החקירות הפרטי וייצמן-יער שנשכר על ידי החברה.

 

 צילום: שחר תמיר

 

אורתם סהר הציבורית פועלת באמצעות חברות בת בתחומים שונים של קבלנות, ביצוע פרויקטים בתחום ההנדסה האזרחית וכן בנייה למגורים. בעלת השליטה בה (45%) היא חברת אורתם הנדסה אזרחית בע"מ הפרטית, שהוחזקה בתקופה הרלוונטית לחקירה, 2012-2015, בשיעור של 99% על ידי נחום.

 

אשר ויצמן ממשרד החקירות ויצמן יער שנשכר ע"י החברה וחשף את המעילה אשר ויצמן ממשרד החקירות ויצמן יער שנשכר ע"י החברה וחשף את המעילה משרד חקירות וייצמן יער
על פי החשד של החוקרים, נחום ניהל, באמצעות אורתם הנדסה, מערכת כספית פרטית עם ספקיה של החברה הציבורית. ביחד עם אחרים, הוא הסתיר מהדירקטוריון את מכלול קשריו העסקיים הפרטיים וזיקותיו הפרטיות ביחס לספקיה. בכך הוא גרם, על פי החשד, להצגת פרטים כוזבים בדיווחי החברה ובדו"חותיה הכספיים במהלך השנים 2012-2015. זאת לרבות בנוגע לעלויות השירותים שקיבלה אורתם סהר מידי ספקיה.

 

בנוסף על פי החשד, לא הוצגה בדו"חותיה הכספיים של אורתם הציבורית התמונה המלאה של חובותיו אישיים של נחום לחברה. על פי החשד, באמצעות יצירת מצגי שווא אלה גרף נחום לכיסו, ביחד עם אחרים, סכומי כסף משמעותיים בהיקף של מיליוני שקלים.

 

עו״ד נבות תל צור וירון ליפשס ממשרד כספי ושות' המייצגים את אמיר נחום מסרו כי הוא "דוחה את החשדות המיוחסים לו. נחום השיב בפירוט לכל שאלות חוקריו ושיתף פעולה באופן מלא עם החקירה. נחום סמוך ובטוח כי בסיום החקירה יתברר שלא נפל פגם במעשיו וכי לכל אורך הדרך פעל לקידום טובת החברה וציבור המשקיעים בה".

 

אין זו הפעם היחידה בה נקשר שמה של אורתם סהר לעבירות מרמה בתקופה האחרונה: לפני כארבעה חודשים פרסמה החברה הודעה לפיה שני עובדים זוטרים פוטרו לאחר שנתגלה כי משכו כספים מקופתה בהיקף של 5 מיליון שקל שלא כדין. "כלכליסט" פרסם אז כי מדובר בשליח ופקידה זוטרים שעל פי החשד פעלו במשותף על מנת לזייף צ'קים של החברה עבור מקורבים. 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x