קריירה

המקצועות המבטיחים: אילו משרות צמחו הכי הרבה בשנה החולפת בישראל?

לפי נתוני אולג'ובס, תחום ההייטק והאינטרנט רשם את הצמיחה הגדולה ביותר במספר המשרות. ממנהלי רשתות חברתיות ועד אנשי UI ו-PPC - במה הם עוסקים וכמה תרוויחו בתפקיד?

כרמית עירון פלר 12:2201.06.16
אילו משרות גדלו בצורה המשמעותית ביותר בשנה החולפת בישראל? באופן לא מפתיע, כל המשרות הן מתחום ההייטק והאינטרנט, הצומח משנה לשנה.

 

המשרות הללו הן לאו דווקא בתחומים בהם יש את מספר המשרות הגבוה ביותר, אלא בתחומים בהם היתה הצמיחה הגדולה ביותר, לפי דו"ח התעסוקה של אולג'ובס לשנת 2015.

 

שיווק במנועי חיפוש - PPC ו-SEM

 

עינב בוימפלד עינב בוימפלד צילום: שמרית אסף

הצמיחה הגדולה ביותר, של 34%, חלה בתחום של שיווק במנועי חיפוש, בקרב אנשי PPC-Pay Per Click (תשלום עבור כל הקלקה) ו-SEM - Search Engine Marketing. מדובר בקידום אתרים באמצעות פרסומות המופיעות כתוצאות ממומנות במנועי החיפוש, בהתאם למילות החיפוש שהגולש הקליד. 

 

לדברי עינב בוימפלד, מנהלת תוכן ומחקר באולג'ובס, התחום של שיווק באינטרנט הולך וגדל כל הזמן, ובמיוחד התחום של ה-PPC. יש דרישה גוברת לאנשי מקצוע מוסמכים ואיכותיים בעיקר לכאלו עם ניסיון, ולכן יש קושי למגייסים באיוש משרות מהסוג הזה. יש ביקוש למועמדים מוכשרים והם יכולים לבחור לעבוד כשכירים או כעצמאים. השכר בתפקידי PPC גבוה. כיוון שהתחום עובד על יעדים מוגדרים כמו מידת ההחזר על ההשקעה (ROI) ויש בו תגמול כמו בונוסים ועמלות.

 

שכר מתחיל: 10,000-6,000 שקל (ראו טבלה למטה).

 

 מקור: אולג'ובס

 

מנתחי מערכות מידע

 

התפקיד, שרשם צמיחה של 31% בשנה האחרונה, משלב ידע ניהולי עם ידע במערכות מחשוב ותוכנה. כיום כל הארגונים מסתמכים על מערכות מידע כדי להבטיח את פעילותם, ומנתחי המערכות הם אלו שמאפיינים, מעצבים ומטמיעים את המערכות ומגדירים יחד עם הארגון את הפתרונות הטכנולוגיים הטובים ביותר עבורו.

 

שכר מתחיל: 22-20 אלף שקל.

 

מתכנתי Javascript ומתכנתי JAVA

 

ג'אבה סקריפט היא שפת תכנות ליצירת אתרים וזוהי גם שפת התכנות הכי נפוצה שקיימת כיום בבניית אתרים. לכן זה לא מפתיע שיש דרישה הולכת וגוברת למתכנתים שמכירים אותה וכי כמות המשרות קפצה ב-26%. JAVA היא שפת תכנות שונה ונרחבת. היא אוניברסאלית ונפוצה מאוד בארץ ובעולם מבחינת השימוש בה.

 

מתכנת (אילוסטרציה) מתכנת (אילוסטרציה) צילום: cnbc.com

 

אנשי UX/UI

 

אנשים אלו אמונים על חווית המשתמש (מכאן ראשי התיבות User Experience) וממשק המשתמש (User Interface), באתר, אפליקציה או תוכנה. לדברי בוימפלד, זהו תפקיד מאד קריטי בעולם של היום – בו לכל ארגון יש אתר משלו ונכסים דיגיטליים. התפקיד משפיע ישירות על ההכנסות של העסק, כי איפיון נכון יכול להגדיל מכירות, בעוד שאיפיון חלש – יפגע בהן. היום, יותר מתמיד יש דרישה גוברת לעובדים כאלו כיוון שיש ריבוי מכשירים בשוק. טאבלטים, סוגים שונים של סמארטפונים, לפטופים ומסכים רגילים. יש להתאים את האתר לכל הפלטפורמות האלו ולאפיין ולעצב אותו בהתאם. הארגונים מבינים כי כדי לגרום לאנשים להישאר באתר שלך ולקנות ממנו – הוא חייב להיות פשוט ונוח.

 

שכר מתחיל: 15-12 אלף שקל.

 

אשת UI (אילוסטרציה) אשת UI (אילוסטרציה)

 

מנהלי רשתות חברתיות

לכל עסק יש היום, מלבד אתר, גם עמוד פייסבוק שמהווה פלטפורמה נוספת לשיווק העסק ושירות לקוחות. "זהו נכס דיגיטלי נוסף שצריך לתפעל ורצוי להתייחס אליו בכבוד ולגייס איש מקצוע שיהיה אחראי על התפעול השוטף והאסטרטגיה", מציינת בוימפלד.

 

ניהול עמוד הפייסבוק של העסק. נכס דיגיטלי ניהול עמוד הפייסבוק של העסק. נכס דיגיטלי

 

אנשי ביג דאטה

תפקיד זה נחשב להבטחת השנה. "אנשי הביג דאטה מנתחים את המידע העצום שנצבר ומנסים להפוך אותו לסמארט דאטה – מידע שיועיל לעסק ויעזור לו להשתדרג תדיר. מדובר בתפקיד חדש יחסית בשוק התעסוקה, שהולך ותופס תאוצה", מסבירה בוימפלד. אמנם מספר המשרות בתחום עדיין קטן, אך הוא ביצע קפיצה משמעותית. ככל שחברות צוברות אצלן יותר ויותר מידע והוא נערם – הן רוצות לעשות בו שימוש מושכל.   

 

השכר הממוצע באלפי שקלים, לפי ותק השכר הממוצע באלפי שקלים, לפי ותק מקור: אולג'ובס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x