$
משפט

פרויקט מציצים של ענבל אור: רוכשי הדירה שנמכרה לכאורה פעמיים נשלחו להליך גישור

ביהמ"ש שלח את הצדדים, מלך השוק האפור לשעבר שלי נרקיס ועופר לוזון, לגישור על זכותם בדירה בפרויקט, על מנת שלא לעכב את בנייתו

אמיתי גזית 14:0122.05.16
בדיון שנערך היום (א') בעניין "דירת המריבה" בפרויקט מציצים של ענבל אור, אותה מכרה לכאורה אור פעמיים, החליט שופט ביהמ"ש המחוזי, איתן אורנשטיין, לשלוח את הצדדים להליך גישור. ההליך, שינוהל ע"י שופטת ביהמ"ש המחוזי בדימוס ורדה אלשייך, נועד להביא את הצדדים לכדי הבנה שתאפשר את בניית הפרויקט, שהיתר הבנייה שלו עומד לפוג בעוד 5 שבועות.

 

הצדדים, מלך השוק האפור לשעבר שלי נרקיס ועופר לוזון, צפויים לגשר על זכות לדירה בבניין שעוד לא נבנה ברחוב הושע בת"א, עליה נרקיס רשם הערת אזהרה על שמו, זאת בתמורה להלוואה לאור בסך 7.5 מליון שקל, בעוד שלוזון שילם מקדמה לאור בסך 3 מליון שקל, אך לאחר מכן הבין כי הדירה שרכש כבר רשומה על שמו של נרקיס.

 

עם זאת, בעוד שהסכסוך בין הצדדים נמשך, חברי קבוצת הרכישה של הפרויקט ביקשו מהשופט אורנשטיין לא להמתין לבירור עניין הבעלות על הדירה, אלא למנות לדירה כונס נכסים ולמכור אותה. לטענתם, תוקפו של היתר הבניה שהוציאו בעמל רב עתיד לפוג בתוך 5 שבועות. בנוסף, תוכנית בניין עיר שחלה על האזור עתידה להשתנות ולהתיר בנייה למלונאות ולא למגורים. לכן ביקשו חברי הקבוצה למכור את הדירה ואת יתרת התמורה מהמכירה ביקשו הרוכשים להעביר לקופת כונס הנכסים הזמני, זאת לאחר סילוק המשכנתא לטובת הבנק המממן.

 

משרדי חברת אור סיטי נדל"ן לשעבר. השופט קיבל את עמדת קבוצת הרכישה כי על הצדדים להגיע להסדר בהקדם משרדי חברת אור סיטי נדל"ן לשעבר. השופט קיבל את עמדת קבוצת הרכישה כי על הצדדים להגיע להסדר בהקדם צילום: שאול גולן

 

השופט אורנשטיין הסכים עם טענת חברי קבוצת הרכישה וביקש מהצדדים לגבש מתווה לפשרה. "אי אפשר לעכב פרויקט בגלל דירה אחת, צריך להכשיר את השרץ" אמר אורנשטיין "זה תיק לא פשוט ומורכב שיסתיים בעוד שנתיים, ולכולם יגרם נזק אדיר. זה זועק לשמיים להגיע להבנה. נסו להגיע למתווה כי בסוף לא לוזון ולא נרקיס לא ייהנו מדירה".

 

ערב הדיון הציע עו"ד אביטן מימון, בא כוחו של שלי נרקיס, מתווה לפיו נרקיס ולוזון יוסיפו את הסכום הנדרש לבניית הבניין, כל אחד על פי החלק היחסי ששילמו לרכישת הדירה. על פי הצעתו, כאשר תושלם הבניה יהיה בידם נכס שאותו יוכלו לממש יחד על פי אותו נוסחה, או כל אחד מהצדדים יוכל לקנות את הצד השני. עם זאת, לוזון התנגד בטענה כי הזכות לדירה במלואה שייכת לו. כדי לפתור את המחלוקת בזמן הקצר שנותר החליטו הצדדים לפנות לגישור.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x