$
משפט

ביהמ"ש גזר שנתיים מאסר בפועל על קובי פרץ

בנוסף נגזרו על הזמר 18 חודשי מאסר על תנאי וקנס על סך של 175 אלף שקל, זאת לאחר שהעלים הכנסות בסך של 5.8 מיליון שקל. עם זאת, ביהמ"ש עיכב ב-45 יום את ביצוע העונש עד להגשת ערעור

עמרי מילמן 15:0616.05.16

בית משפט השלום בתל אביב גזר היום (ב') על הזמר קובי פרץ עונש של 24 חודשי מאסר בפועל ו-18 חודשי מאסר על תנאי. בנוסף נקבע כי ישלם קנס של 175 אלף שקל לאחר שהעלים הכנסות בסך של 5.8 מיליון שקל בין השנים 2005-2009. עם זאת, ביהמ"ש עיכב ב-45 יום את ביצוע העונש עד להגשת ערעור

 

 

קובי פרץ בבית משפט שלום קובי פרץ בבית משפט שלום צילום: דנה קופל

פרץ העלים 5 מיליון שקל על ידי השמטת מס מדו"חות שהגיש לרשות המסים ועוד 800 אלף שקל באמצעות השמטת סכומים מהעסקאות. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להטיל עונש מקסימלי של 4 שנים וקנס כספי של 200 אלף שקל.

 

מנגד טען פרץ, המיוצג על ידי עו"ד דורון ברזילי, עו"ד עדי ניב ועו"ד חיים לוי כי פרנסתו נפגעה בצורה קשה "ביום העצמאות עיריית בית שמש ביטלה הופעה שלי, אנשים לא סוגרים איתי הופעות, לוועדי העובדים יש חשש כזה או אחר. אני נענשתי לא פעם לא פעמיים ולא שלוש. נענשתי כי היה לי אמרגן שזרק אותי מתחת לגלגלים של האוטובוס".

 

באותו הדיון פנתה גם אשתו של פרץ לשופטת ואמרה: "אני פונה אליך בתור אמא לאמא, אני צריכה את בעלי בבית".

 

מעורכי דינו של פרץ נמסר כי "זה עתה קיבלנו את גזר הדין, וברור לכל כי התוצאה קשה עבור מרשנו. יחד עם זאת, אנו סבורים כי המסע של קובי פרץ להוכחת חפותו טרם הסתיים. מרשנו חולק על הכרעת הדין וכן על גזר הדין, ופניו לערעור. ביהמ"ש מצא את עדותו של עד המדינה כבלתי מהימנה וביסס את הכרעת דינו על ראיות נסיבתיות. אנו סבורים, כי הכרעת הדין שגויה ומקווים, כי ערכאת הערעור תאזין קשב רב לטענותינו ותקבל בסופו של יום, את הערעור. לחיוב נציין, כי בית המשפט קיבל את עתירתנו לעיכוב ביצוע העונש, ועל כן מר פרץ אינו מתחיל בריצוי עונש המאסר, ותקווה בליבו שערכאת הערעור תבטל כליל את עונש המאסר".

 

החקירה בתיק נוהלה על ידי פקיד שומה חקירות ירושלים ברשות המסים.

 

 

 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x