שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בעקבות פרשת ענבל אור: שרת המשפטים מקדמת פיקוח על קבוצות רכישה

איילת שקד תגיש בקרוב לממשלה הצעת מחליטים להקמת צוות מיוחד שיבחן את הסדרת תחום קבוצות הרכישה בחקיקה; בין הנושאים שיעלו לדיון - הגדרת החובות של מארגני קבוצות רכישה, הטלת חיובים לפי חוק המכר והגדרת מקורות הליווי הפיננסי של פרויקטים

רוני זינגר 12:5615.05.16

שרת המשפטים, איילת שקד, תביא בקרוב לממשלה הצעת מחליטים להקמתו של צוות מיוחד שיבחן את נושא קבוצות הרכישה. ההצעה הממשלתית מגיעה בעקבות פרשת ענבל אור וקריסת חברת אור סיטי נדל"ן שעסקה בארגון קבוצות רכישה של דירות. ההצעה נמצאת בימים אלה בשלבי גיבוש אחרונים ובמרכזה הקמת צוות שבראשו יעמוד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, ארז קמיניץ, שיבחן את ההיבטים השונים בתחום קבוצות הרכישה וכן ימליץ על ההסדרת הנושא בחקיקה ככל שימצא זאת לנכון.

 

ההצעה עוסקת במגוון נושאים ובהם החובות שיש להחיל על מארגני קבוצות, הצורך בהסדרה חוקית של העיסוק בארגון הקבוצות, הטלת חיובים לפי חוק המכר על המארגנים, ליווי פיננסי של פרויקטים, הבטחת הזכויות של המתקשרים בקבוצות רכישה בכל מה שקשור למועד מסירת הדירות וטיב הבנייה עצמה, נושא טיב זכויות בקרקע של המתקשרים בקבוצה עד להשלמת הרישום שלהם על הדירה והבטחת זכויות המתקשרים לאורך כל התהליך.

 

 

על פי ההצעה, הצוות יגבש המלצות בתוך 60 יום ויגיש אותן לשרת המשפטים, שתוכל בהתאם לקדם חקיקה בנושא. ההצעה תגובש בתיאום עם משרדי הממשלה הרלוונטיים ובראשם משרד השיכון והיא כאמור נולדה על רקע פרשת ענבל אור שבה התברר כי רוכשי דירות רבים נותרו לא מוגנים ובלא מענה.

 

ענבל אור. קריסת החברה שבבעלותה זרזה את הצורך בהסדרת תחם קבוצות הרכישה ענבל אור. קריסת החברה שבבעלותה זרזה את הצורך בהסדרת תחם קבוצות הרכישה צילום: שאול גולן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x