משפט

הפועלים יפצה אלמנה ב־450 אלף שקל, כי לא סיפק ביטוח חיים משכנתא לבעלה

האלמנה טענה כי הבנק וסוכנות הביטוח פועלים משכנתאות התרשלו בעבודתם ולא ביטחו את בעלה בביטוח חיים והיא אולצה להמשיך ולשלם את הלוואת המשכנתא שנטלו

זוהר שחר לוי 08:4710.05.16

בנק הפועלים וסוכנות הביטוח פועלים משכנתאות יפצו אלמנה ב־450 אלף שקל, כך נקבע בהסכם פשרה שהושג בתביעה שהגישה האלמנה בטענה שאלה התרשלו בעבודתם ולא ביטחו את בעלה בביטוח חיים. בעקבות המחדל הזה אולצה האלמנה להמשיך ולשלם את הלוואת המשכנתא שנטלו.

 

בכתב התביעה, שהוגש לבית משפט השלום בתל אביב באמצעות עו"ד ארנון גרפי באוגוסט 2013, נטען כי בחודש יולי 2000 נטלו האישה ובעלה הלוואה בסכום של 810 אלף שקל מבנק הפועלים לצורך רכישת דירת מגורים בראשון לציון. כמקובל, היו בני הזוג מבוטחים בביטוח חיים משכנתא למקרה פטירה של מי מבני הזוג, שלפיו ישולמו תשלומי המשכנתא על ידי חברת הביטוח. בסוף 2005 פנו בני הזוג לבנק כדי למחזר את הלוואת המשכנתא, הבנק הסכים וזימן אותם לחתום על מסמך שכותרתו "בקשת לווים לבצע ללא ביטוח חיים".

 

לטענת האלמנה, נמסר להם כי מדובר בהליך פרוצדורלי בלבד, שהוא המשך ישיר לביטוח החיים שאותו רכשו בעבר. אלא שבעוד ביטוח החיים לאישה אושר באופן מיידי, לבעלה לא אושר ביטוח חיים, שכן הוא הצהיר כי הוא עבר הסרת כליה עקב גידול סרטני. בסוף 2007 נפטר הבעל ממחלת הסרטן, והוא אינו מבוטח בביטוח חיים משכנתא.

 

הבנק, שיוצג על ידי משרד ליפא מאיר, ציין כי מדובר "בתביעה מופרכת" ואין לו כל אחריות לעניין עריכת הביטוח.

 

עו"ד ארנון גרפי עו"ד ארנון גרפי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x