$
משפט

קובי פרץ לביהמ"ש: "נענשתי כי היה לי אמרגן שזרק אותי מתחת לגלגלים של האוטובוס"

פרץ אמר את הדברם היום בביהמ"ש השלום בת"א בדיון שנערך לאחר שהורשע בעברות מס בהיקף של 5.8 מיליון שקל, במהלכו הפרקליטות ביקשה להטיל עליו 4 שנות מאסר וקנס של 200 אלף ש'

עמרי מילמן 18:2009.05.16

"אני מבקש מבית המשפט להתחשב במצב שנקלעתי אליו, אני מבקש בכל לשון של בקשה. את העונש שלי אני קיבלתי לא פעם ולא פעמיים. משנת 2010 יום יום שעה שעה, אני בקושי מוציא שירים. ביום העצמאות כשכולם עושים חיל עיריית בית שמש ביטלה אותי בגלל המצב, אנשים לא סוגרים איתי הופעות, לוועדי העובדים יש חשש כזה או אחר. אני נענשתי לא פעם לא פעמיים ולא שלוש. נענשתי כי היה לי אמרגן שזרק אותי מתחת לגלגלים של האוטובוס", כך אמר היום (ב') הזמר קובי פרץ בביהמ"ש השלום בתל אביב בדיון שנערך בעקבות הרשעתו בהעלמת מס. במהלך הדיון עלו עדים מטעמו של פרץ ובהם אשתו ענבל שפנתה לשופטת לימור מרגולין יחידי ואמרה: "אני פונה אליך בתור אמא לאמא, אני צריכה את בעלי בבית". במהלך הדיון הפרקליטות ביקשה מביהמ"ש להטיל עונש של 4 שנים וקנס בסך 200 אלף שקל על פרץ.

 

בית המשפט פסק בחודש מרץ כי פרץ התחמק בכוונה מתשלום מס הכנסה ומע"מ בין 2005-2009 בסכום כולל של 5.8 מיליון שקל, 5 מיליון שקל מתוכם הועלמו על ידי השמטת מס מדו"חות שהגיש לרשות המסים ועוד 800 אלף שקל באמצעות השמטת סכומים מהעסקאות, מדובר בעונש המקסימלי הניתן לאור עבירה זו. לפי עמדת הפרקליטות "חומרת העבירות מצויות ברף העליון". סך הכל הורשע פרץ ב-25 עבירות מס שונות וזוכה מחמש עבירות מס ועבירת איומים. אמרגנו של פרץ, יוחאי יעיש, הפך לעד מדינה הן נגדו והן נגד דוד ואנונו, לשעבר בכיר ברשות המסים.

 

עוד פירטו בפרקליטות כי מדובר ב "פגיעה בנטל השוויון פגיעה כללית בסדר החברתי, שיבוש פעולה תקינה של מנגנון גביית המסים, פגיעה בקופה הציבורית ובעצם פגיעה בכל אזרח שומר חוק שמקפיד לשלם את מסיו."

 

בית המשפט החליט כי גזר הדין יינתן בעוד שבוע מהיום.

קובי פרץ. "אני נענשתי לא פעם לא פעמיים ולא שלוש" קובי פרץ. "אני נענשתי לא פעם לא פעמיים ולא שלוש" צילום: מיכאל קרמר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x