$
משפט

אתי דודאי תשלם ל"מלך השוק האפור" שלי נרקיס 2.5 מיליון שקל

לפי התביעה, המעושרת ובעלה לשעבר דוד דודאי לוו מנרקיס 550 אלף דולר ב-2009 ותוך 3 שנים החוב תפח ל-20 מיליון שקל. נדחתה טענתה כי חתימותיה זויפו, אולם השופט פסל את דרישתו של נרקיס לריבית הגבוהה

זוהר שחר לוי 15:4905.05.16

אשת העסקים אתי דודאי תשלם למי שכונה "מלך השוק האפור", שלי נרקיס, סכום של 2.5 מיליון שקל לאחר שנדחתה טענתה כי חתימותיה על ההלוואה זויפו על ידי בעלה לשעבר, דוד דודאי, שנפטר מאז.

 

דודאי כיכבה בתוכנית הדוקו-ריאליטי מעושרות בערוץ 10, שעקבה אחר נשים אמידות.

 

פסק הדין ניתן על רקע שתי תביעות שהגיש נרקיס נגד דודאי בשנת 2012 בדרישה שתשיב לו הלוואות שלטענתו היא נטלה ממנו ביחד עם בעלה לשעבר, דוד דודאי שנפטר באותה השנה, וכן לשלם לו את הריבית שהוסכמה ביניהם. נרקיס מיוצג על ידי עו"ד משה קיירה.

 

לפי תביעותיו של נרקיס, את הלוואות העניק לבני הזוג בשנת 2009, בסכום של 550 אלף דולר, כשחובם של בני הזוג לנרקיס תפח במועד הגשת התביעות על לסכום של כ-20 מיליון שקל. כדי להפחית את האגרה לבית המשפט, הועמד סכום התביעה על 6 מיליון שקל.

 

שלי נרקיס, "מלך השוק האפור" שלי נרקיס, "מלך השוק האפור" צילום: תומריקו

 

התביעות הוגשו במקור גם נגד עזבונו של דודאי, שנפטר על דוכן העדים במהלך דיון בהליך פשיטת הרגל נגדו בפברואר 2012, אך ההליכים מצדו של נרקיס עוכבו בשל פשיטת הרגל.

 

דודאי טענה מנגד, כי לא נטלה מנרקיס כל הלוואה ולכן היא אינה חייבת להשיב לו דבר. עוד לדבריה, רוב החתימות הנחזות להיות חתימותיה בהסכמי ההלוואה ובהמחאות שניתנו בקשר אליהן היו מזויפות. ככל הנראה, כך נטען החתימות זויפו על ידי בעלה כשבמועד נטילת ההלוואות היו השניים גרושים.

 

אתי דודאי אתי דודאי צילום: שי וליץ

 

"בתקופה זו", כתב שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב יונה אטדגי בפסק הדין, "היחסים בין דוד והנתבעת היו תקינים ואף היה שיתוף פעולה עסקי ביניהם, עד כדי כך שהנתבעת הייתה מוכנה לסייע לו באופנים שונים, במיוחד כש'סיוע' זה היה לטובתה, כיוון שהכספים נשוא אותו סיוע הועברו לחשבונה כפי שסיפרה בחקירתה בפני מנהל העזבון. לפיכך, סביר הרבה יותר בעיני שהנתבעת חתמה על השיקים הללו ומסרה אותם ברצון וביודעין בדבר יעדם ומטרתם".

 

השופט קבע כי חלק מהסכמי ההלוואה אכן היו חתומים על ידי דודאי ואותם היא חויבה לשלם. יחד עם זאת, לגבי מסמכים שלא הוכח כי חתמה עליהם – היא לא תצטרך לשלם. בנוסף, פסל השופט את דרישתו של נרקיס לתשלום הריבית הגבוהה שדרש עבור ההלוואות.

 

לפי בית המשפט, התשלום שדודאי צריכה לשלם לנרקיס מורכב מסכום של 1.2 מיליון שקל, סכום נוסף של 231 אלף שקל, סכום נוסף של 1.08 מיליון שקל וכן הוצאות משפט בגובה 75 אלף שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x