$
משפט

רשות ני"ע על בקשת הפירוק של USG קפיטל: "גרמה נזקים ללקוחותיה תוך הפרת הדין"

הרשות שלחה הבוקר הודעה לבית המשפט לפיה החברה, שבשליטת עודד אנטר, נתנה לה מצגים שונים מאלה שנתה לבית המשפט לגבי פעילותה. הרשות: לפי הבקשה החוב ללקוחות הסוחרים בהיקף 8 מיליון שקלים מיוחס בכלל לחברה זרה המאוגדת באיי הבתולה

תומר גנון 13:2504.05.16

חברת המסחר בפורקס והאלגו-טריידינג USG קפיטל שקרסה נתנה מצגים שונים לבית המשפט ולרשות ני"ע לגבי אופי פעילותה וטיב הקשר שלה עם לקוחותיה. כך נטען בהודעה ששלחה הבוקר רשות ני"ע לבית המשפט המחוזי בת"א, לאחר שעיינה בבקשה לפירוק ולמינוי מפרק זמני שהגישה.

 

USG קפיטל הפסיקה את פעילותה ופיטרה את 9 עובדיה בערב חג הפסח. ביום שני היא הגישה בקשת פירוק לבית המשפט. הדיון בבקשה יערך ביום ראשון הקרוב.

 

"תוכן בקשת הפירוק של USG קפיטל", נכתב בהודעת הרשות המיוצגת על ידי עוה"ד ליאב וינבאום ושלמה כהן מפרקליטות מחוז ת"א (אזרחי), "אינו מתיישב עם מצגים שנתנו במסגרת הליך בקשת הרישיון לזירת סוחר ועם ממצאי הביקורת שנערכו בעבר. זאת בין היתר בנוגע לטיב הקשר בין הלקוחות ובין החברה ולחבות כלפי הלקוחות - אשר מהבקשה עולה לכאורה כי כלל אינם קיימים".

 

לפי רשות ני"ע, הבעיה המרכזית העולה מבקשת הפירוק היא שהחוב ללקוחות הסוחרים, כ-8 מיליון שקלים, מיוחס בכלל לחברה זרה המאוגדת באיי הבתולה - USG CAPITAL BVI. חברה זאת אינה חלק מבקשת הפירוק. החוב המוצג בבקשה הוא רק לגבי החברה הישראלית – 7 מיליון שקלים - הוא לבעלת השליטה, לעובדים ולספקים.

שמואל האוזר יו"ר רשות ני"ע שמואל האוזר יו"ר רשות ני"ע

 

נציין כי רשות ני"ע התריעה בעבר לגבי הפעילות ב-USG קפיטל, שאינה חברה המפוקחת על ידה, בעקבות ביקורת שערכה במשרדיה. הרשות טענה כי החברה, שבשליטת עודד אנטר, "מציגה ללקוחות מצגים מטעים וגורמת להם נזקים כספיים עצומים". זאת משום שפעילות האלגו שלה, לשיטתה, הייתה פעילות הדורשת קבלת רישיון ניהול תיקים.

לטענת החברה בבקשת הפירוק, הנחיית רשות ני"ע ממנה להפסיק את פעילות האלגו, כן תביעות, פרסומים וכתבות שליליות על החברה, הקשו מאוד על תפקודה ופעילותה היומיומית. "כתוצאה מכל אלה", טוענת החברה, "הופסקה כמעט לחלוטין פעילות המסחר כך שהלקוחות הפסיקו לסחור באמצעותה ולהפקיד כספים, לא הצטרפו לקוחות חדשים עוד ובכלל ולקוחות קיימים ביקשו למשוך את יתרת הכספים המופקדים בחברה ולאתר".

 

ברשות התייחסו הבוקר גם לטענה זו וכתבו כי: "טענות החברה הן מופרכות ומטעות. הרשות פעלה כדין להגנת ציבור המשקיעים. העלאת הטענות מצד החברה נדמית כניסיון מאולץ להסיט את הדיון מהנזקים שגרמה ללקוחותיה, בין היתר תוך הפרת הדין".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x