$
משפט

גל הירש נחקר באזהרה בחשד לשוחד בגיאורגיה

תא"ל במיל' הירש, שנאלץ לוותר על תפקיד המפכ"ל, נחקר במשטרה לצד ארבעה מעורבים נוספים. זאת לאחר שעלה חשד שהחברה בבעלותו זכתה במרמה בהסכמים לביצוע פרויקטים במדינה בתמורה לשוחד לשר ההגנה הגיאורגי לשעבר

זוהר שחר לוי 19:4603.05.16

גל הירש, שהיה מועמד למפכ"ל המשטרה, נחקר היום (ג') פעם נוספת תחת אזהרה במשטרה. זאת לצד ארבעה מעורבים נוספים החשודים בעבירות של מתן שוחד לשר ההגנה לשעבר של גיאורגיה דוד קאזרשווילי ובעבירות נוספות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון ועבירות על פי פקודת המסים על ידי מנהלים ועובדים בחברת דיפנסיב שילד וחברות הקשורות אליה.

 

בתום חקירתם שוחררו החמישה תחת תנאים מגבילים לרבות אי יצירת קשר ואיסור יציאה מהארץ. לשניים מהחשודים נקבעו תנאי מעצר בית למשך חמישה ימים.

בחודש אוגוסט האחרון פורסם ב"כלכליסט" כי משרד המשפטים הגיאורגי הגיש בקשה לחיקור דין של תא"ל (במיל) גל הירש, וגורמים נוספים בחברת הייעוץ הביטחוני דיפנסיב שילד שבבעלותו, וזאת במסגרת הליך פלילי המתנהל נגד שר ההגנה לשעבר של המדינה, דוד קאזרשווילי. 

תא"ל במיל' גל הירש תא"ל במיל' גל הירש צילום: טל שחר

 

קאזרשווילי, ישראלי לשעבר שהתגורר כנער בחולון, היה שר ההגנה של גיאורגיה בשנת 2008, זאת בעת שהחברה של הירש סיפקה שירותי ייעוץ והדרכה לצבא הגיאורגי. בשנת 2013 הוגש בגיאורגיה כתב אישום נגד קאזרשווילי, שעזב את המדינה בשנת 2012, על עבירות שוחד. בין הטענות שעלו נגדו במדינה, נטען כי חברות ביטחוניות שפעלו בגיאורגיה בעת שהיה שר ההגנה קיבלו תשלום עבור שירותים פיקטיביים. בעקבות זאת פנה משרד המשפטים הגיאורגי למשרד המשפטים בישראל וביקש לבצע את חיקור הדין.

 

בעקבות חיקור הדין שביצעה המשטרה בישראל עבור גיאוגריה, במסגרת שיתוף פעולה בינלאומי בין המשטרה לרשויות האכיפה בעולם, עלו חשדות לביצוע עבירות מצדם של הירש וחשודים נוספים.

 

על פי החשד, גורמים בחברת דיפנסיב שילד ובחברות הקשורות עמה, זכו במרמה בהסכמים לביצוע פרויקטים בהיקפים כספיים נרחבים בגיאורגיה, זאת בתמורה לשוחד ששילמו לשר ההגנה לשעבר באותה מדינה. כמו כן עלה חשד כי באחד מהפרויקטים, קיבלו המעורבים במרמה תשלום בהיקף גדול מכפי התשלום שהיו זכאים לו.

 

במסגרת החקירה נגבו עד כה עדויות ובוצעו חיפושים במשרדי החברות המעורבות לכאורה והבוקר החלה חקירתם באזהרה של חלק מהמעורבים. החקירה מנוהלת בשיתוף פעולה עם רשות המסים ובליווי פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה).

 

עורכי דינו של הירש, נבות תל צור וטל שפירא, מסרו בתגובה כי הם "רואים בחומרה רבה הדלפות מגמתיות מתוך חדרי החקירות" אין בכוונתם להיגרר ל"התנהלות פסולה זו. הירש דוחה בתוקף כל חשד המופנה כלפיו, הוא בטוח בניקיון כפיו וקורא לכבד את החקירה ולהביא לסיומה המהיר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x