$
משפט

ענבל אור: "מעולם לא היה לי נכס במנהטן"

אור מגיבה לדרישתו של כונס הנכסים הזמני לבית המשפט להוציא צו שיאסור עליה לעשות שימוש בנכס שהיא מחזיקה בניו יורק. לטענתה: "העסקה לא הבשילה, ואני והחברה לא רכשנו בניין או נכס כלשהו לחו"ל"

זוהר שחר לוי 21:2702.05.16

ענבל אור מגיבה הערב (ב') לבקשתו של כונס הנכסים הזמני לקבל מידע אודות בניין בו היא מחזיקה במנהטן וטוענת כי אין ברשותה כל נכס בניו יורק. "אף שהיא הייתה מצויה במשא ומתן לרכישת נכס נדל"ן במנהטן, החייבת וחברת אור סיטי ארה"ב לא רכשו בניין או נכס כלשהו בחו"ל", כתב בא כוחה, עו"ד אילן בומבך לבית המשפט.

 

מוקדם יותר היום פנה הכונס הזמני, עו"ד איתן ארז, לבית המשפט המחוזי בתל אביב בדרישה להוציא נגד אור צו שיאסור עליה לעשות כל שימוש בנכס שבו היא מחזיקה בניו יורק שבארצות הברית "על מנת למנוע הברחת נכסים", כלשונו.

 

בבקשה שהוגשה לבית המשפט, מבקש עו"ד ארז להורות לאור שלא לעשות כל שימוש בנכס הממוקם בסנטראל פארק אווניו וכן בחברת אור סיטי ארה"ב. בנוסף, ביקש הכונס לדעת מהי הכתובת המדויקת של הנכס, מי מחזיק בו כיום, האם נמכר והיכן נמצאים כספי התמורה אם אכן נמכר. זאת, לצד דרישה לפירוט הנכסים של חברת אור סיטי האמריקאית ופעילותה מאז היווסדה.

 

בתגובתה של אור, ובתצהיר שהגישה לבית המשפט, היא מבהירה כי היא אינה מחזיקה בכספים או בנכסים מכל סוג שהוא במנהטן שבארה"ב או בכלל. לדבריה, אילו הכונס הזמני היה פונה אליה לקבל תגובה הוא היה מקבל תשובות אך, "למרבה הצער אצה לו הדרך והוא הגיש את הבקשה לבית המשפט".

 

אור. מכחישה אור. מכחישה צילום: מוטי קמחי

 

אור מוסיפה בתצהירה כי אכן הקימה את החברה האמריקאית, Or City USA Inc, כדי שתשמש כפלטפורמה לרכישת נכסי נדל"ן בארה"ב, והיא אף הייתה מצויה במשא ומתן לרכישת נכס נדל"ן במנהטן שבארה"ב. "ברם", כך היא כותבת, "בניגוד לאמור בבקשת הכונס, העסקה לא הבשילה, ואני והחברה לא רכשנו בניין או נכס כלשהו לחו"ל".

 

לפי התגובה של אור, שהוגשה לבית המשפט באמצעות עו"ד אילן בומבך, הכונס הסתמך על פרסום משנת 2014 אולם מדובר במידע שגוי "וחבל שהכונס הזמני לא ביצע בדיקות פשוטות כדי לאמת את האמור בידיעה בטרם הגיש את הבקשה לבית המשפט".

 

טענות קשות מפנה אור כלפי הכונס הזמני, עו"ד ארז, כשלדבריה מדובר ב"התנהלות חמורה במיוחד". לטענתה התנהלות זו איננה התנהלות המצופה מבעל תפקיד. "הכונס הזמני", כך לפי תגובתה, "הינו פקיד בית משפט וידו ארוכה. ככזה, הוא מחויב לנהוג בהגינות, במקצועיות ורגישות, תוך שמירה על כבודה של החייבת. במקום אלה, מוצאת החייבת את עצמה מול התנהלות דורסנית של הכונס הזמני, שעושה ככל יכולתו כדי לרמוס את זכויותיה".

 

"איזה דין צדק ייעשה לחייבת?", מוסיפה אור, "כיצד יכולה החייבת לקבל משפט הוגן כאשר המפרק מתנהל בצורה חסרת מעצרים זו? הכונס הזמני דואג להציף את החייבת בבקשות שונות ומשונות, חדשות לבקרים, כדי למנוע ממנה אפשרות להיערך כראוי למשימות המשפטיות הרבות שהיא נאלצת להתמודד מולן, במלחמה הגורלית על גורלה וגורל החברות שבבעלותה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x