$
רכב

הצרות של מיצובישי כבר לא מוגבלות ליפן: הרגולטורים בארה"ב דורשים מידע על דגמים שנמכרו בארה"ב

בעקבות הודעת החברה כי מכרה מעל 600 אלף כלי רכב שנתוני צריכת הדלק שלהם זויפו, הרשות האמריקאית לבטיחות בדרכים מעוניינת לחקור אם התקיימו זיופים גם בדגמים ששווקו בארה"ב

תומר הדר 12:4524.04.16

צרותיה של מיצובישי כבר אינן מוגבלות לשוק הרכב היפני: לאחר שהודיעה בשבוע שעבר כי מכרה מאות אלפי כלי רכב עם נתוני צריכת דלק מזוייפים, הרשויות בארה"ב העבירו דרישה לחברה למסור את נתוני צריכת הדלק של דגמי מיצובישי שנמכרו בארה"ב.

 

בשבוע שעבר הודיעה יצרנית הרכב היפנית כי מכרה מעל 600 אלף כלי רכב שנתוני צריכת הדלק שלהם זויפו על ידי החברה ואינם תואמים את צריכת הדלק המציאותית. הדגמים שעליהם דיווחה מיצובישי הן מכוניות קטנות, אשר משווקות בעיקר בשוק הרכב היפני. עם זאת, השלטונות האמריקאים אינם מסתפקים בהתנצלותה של מיצובישי – ודורשים חקירה משלהם. מיצובישי התבקשה על ידי ה - NHTSA, הרשות האמריקאית לבטיחות בדרכים, למסור את נתוני צריכת הדלק של דגמי מיצובישי שנמכרו בארה"ב. עד כה לא נאספו כל ראיות אשר נוגעות לזיופי צריכת דלק של מכוניות מיצובישי אשר שווקו בארה"ב.

 

לא ברור עדיין באילו דגמים תתמקד החקירה בארה"ב, יחד עם זאת, חשוב להבהיר כי דגמים רבים של מיצובישי אשר שווקו בשוק הרכב האמריקאי אינם זהים למקביליהם המיועדים לשוק הישראלי. ההבדלים העיקריים מתבטאים בנפחי המנוע וברמות האבזור.

 

 

יצרנית הרכב היפנית מיצובישי. לא ברור באילו דגמים תתמקד החקירה יצרנית הרכב היפנית מיצובישי. לא ברור באילו דגמים תתמקד החקירה צילום: אי פי איי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x