שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

המפרק של קבוצת אור: "קיים חשש ממשי שענבל אור תפעל להברחת הג'יפ"

עורך הדין איתן ארז טוען כי יש להורות על הפקדת הרכב באופן מיידי, חרף התנגדותה של אור: "אורח החיים הגבוה שסיגלה לעצמה גברת אור אינו יכול לדור בכפיפה אחת עם טובתם של הנושים אשר מחייבת את תפיסת הרכב והשמירה על המצב הקיים"

זוהר שחר לוי 19:3412.04.16

שעות ספורות לאחר שענבל אור ביקשה מבית המשפט כי יותיר לה להשאיר בחזקתה את ג'יפ הלנדרובר שברשותה, מגיב בחריפות המפרק הזמני, עו"ד איתן ארז ומבהיר: "התנהלותה של אור מקימה חשש ממשי שהיא תפעל להברחת הרכב ללא ידיעת הכונס ובית המשפט".

 

כזכור, בימים האחרונים פנה לבית המשפט המחוזי בתל אביב המפרק הזמני של קבוצת אור, המשמש גם ככונס הנכסים הזמני של בעלת השליטה, וביקש להורות על הפקדת ג'יפ הלנדרובר, וכל רכב נוסף שיש לה, לחזקתו.

 

בתגובה שהגישה היום אור, באמצעות בא כוחה החדש, עו"ד שלמה טופז, היא ביקשה להשאיר את הרכב היוקרתי בחזקתה. "אחזקה ושימוש ברכב", כתב בא כוחה לבית המשפט, "לאם חד-הורית האחראית לגידולם של ארבעה ילדים קטינים, אינם מותרות במדינת ישראל, בבחינת הכרח, ומבלי להלאות את בית המשפט הנכבד בגל המשימות היומיומיות של אישה גרושה המטפלת בילדיה".

ענבל אור וג'יפ הלנדרובר ענבל אור וג'יפ הלנדרובר צילום: עמית שעל ואיתי בלומנטל

 

"אמנם מדובר ברכב יקר", כתב עוד לבית המשפט עורך דינה של אור, "אבל לא תצמח שום תועלת באחסון וירידת ערכו במגרש, דבר הנושא עלויות, כאשר בפועל הדבר יצריך את אור להשכיר או לרכוש רכב אחר, למטרות שפורטו. מה גם כי אין להתעלם מהליכים אחרים המתבררים כיום (החקירה נגד אור ברשות המסים, ז.ש.ל), המובילים לכך שכל רכושה תפוס עד שיובררו העובדות".

 

כעת דוחה את הדברים עו"ד איתן ארז, באמצעות באת כוחו עו"ד רעות שחם, וטוען כי יש להורות על הפקדת הרכב באופן מיידי חרף התנגדותה של אור. לשיטת המפרק, במסגרת תפקידו הוא הוסמך לתפוס את כלל נכסיה של בעלת השליטה, לשמרם לבטחם ולנהלם. הדבר נועד למנוע העדפת נושים פסולה מצידה של אור, פגיעה ברכוש והברחת נכסים אסורה.

 

"כמו שפעלה למכירת התכשיטים"

 

"הגב' אור הוכיחה שאין ליתן בה אמון", כותב המפרק, "ושהחלטות בית המשפט הן בגדר המלצה בלבד עבורה. כך לדוגמא, הגב' אור התעלמה לחלוטין מצו הקפאת ההליכים כאשר משכנה ומכרה תכשיטים שבבעלותה בשווי מאות אלפי שקלים ללא אישור בית המשפט וללא ידיעת הכונס הזמני".

 

המפרק מוסיף כי התנהלותה של אור "מקימה חשש ממשי" שהיא תפעל להברחת הרכב כפי "שפעלה למכירת התכשיטים" או שלחילופין תפגע בערכו בשל המשך השימוש בו. "יוזכר", כך נכתב, "כי מדובר ברכב יוקרה בשווי מאות אלפי שקלים שעלות אחזקתו גבוהה ביותר".

 

"הכונס הזמני סבור", נכתב עוד, "כי אורח החיים הגבוה שסיגלה לעצמה גב' אור עד כה אינו יכול לדור בכפיפה אחת עם טובתם של הנושים אשר מחייבת את תפיסת הרכב והשמירה על המצב הקיים".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x