$
רכב

אפקט דיזלגייט: רנו מפחיתה את שיעור הזיהום של רכבי הדיזל

החברה שהואשמה לאחרונה בזיוף לכאורה של תוצאות מבחני הזיהום של מספר דגמים אשר מצוידים במנועי דיזל, תיישם שינויים במנועיה החדשים, המיועדים להפחית את פליטת המזהמים לשיעור דומה לזיהום שנפלט בתנאי נהיגה שגרתיים

תומר הדר 11:5906.04.16

חברת רנו העולמית יצאה לפני שעה קלה בהודעה דרמטית: החברה תפחית את שיעור פליטת המזהמים של כל רכביה המצוידים במנועי דיזל חדישים. כזכור, לפני כשלושה חודשים נחשף בצרפת כי רנו זייפה כביכול את תוצאות מבחני הזיהום של מספר דגמים אשר מצוידים במנועי דיזל, בינם נמנה הקפצ'ור דיזל, דגם המשווק גם בשוק הרכב הישראלי. רנו בתגובה הודיעה כי תפעל להפחתה של שיעור פליטת המזהמים ברכבי הדיזל שלה.

 

כעת, זמן קצר בלבד לאחר חשיפת הפרשה, מודיעה החברה על שורה של צעדים להפחתת הזיהום. אותם אמצעים יותקנו במנועיהם של הדגמים החדישים ביותר שיוצרו משנת 2016, המצוידים במנועים המיועדים לעמוד בתקן הזיהום יורו 6B. כלומר, לפי רנו, השינויים מיועדים להפחית את פליטת המזהמים של מנועי הדיזל כך שהזיהום שיפלט יהיה בשיעור דומה לזה שנפלט בתנאי נהיגה שגרתיים. ע"פ החברה, השינויים יוכנסו למנועי הדיזל כבר ביולי הקרוב.

 

בנוסף, גם לקוחות שרכשו כבר מכוניות שעומדות בתקן הזיהום יוכלו להביאן אל חברת רנו החל מספטמבר הקרוב לצורך שדרוג. בין השינויים שמונה רנו – שנועדו להפוך את המנועים לנקיים יותר נמנים שינויים במערכת הEGR – מערכת המיועדת להפחית פליטת מזהמים. בנוסף משדרגת רנו את לוכד החלקיקים במערכות הפליטה של המכוניות שיעמדו בתקן.

 

רנו פלואנס דיזל. השינויים במנועי הרכבים יותקנו החל מיולי הקרוב רנו פלואנס דיזל. השינויים במנועי הרכבים יותקנו החל מיולי הקרוב צילום: אתר היצרן

 

 

כאמור, השינויים עומדים ברקע לפרשיית "דיזלגייט", במסגרתה נחשף כי פולקסווגן שתלה במכוניותיה מכשיר שגרם להן לפלוט מעט מזהמים בעודן נמצאות בבדיקות זיהום, אך בתום בדיקות הזיהום המכוניות שבו לפלוט מזהמים בשיעור של כמעט פי 40 מזה שנפלט בבדיקה. כתוצאה מכך הודיעו מספר יצרני רכב, בניהן פיז'ו, כי יפעלו לפרסום של נתוני זיהום אמיתיים יותר עבור דגמיהם השונים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x