שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
ועידת האנרגיה 2016
ועידת האנרגיה 2016

ועידת האנרגיה

ברקליס: ''יש עודף של 5.5 מיליארד חביות נפט שישווקו לשוק מתי שהוא"

כך העריך מיסווין מאהש, אנליסט האנרגיה של בנק ההשקעות הבריטי, במסגרת הועידה הלאומית לאנרגיה שנערכה בתל אביב: "מחיר חבית נפט לא יגיע כל כך מהר לרף של 100 דולר"

ליאור גוטמן 15:1605.04.16

''יש עודף של 5.5 מיליארד חביות נפט שישווקו לשוק מתי שהוא", כך העריך היום (ג') מיסווין מאהש (MISWIN MAHESH) אנליסט האנרגיה של בנק ברקליס, זאת במסגרת הועידה הלאומית לאנרגיה שנערכה בתל אביב.

"למרות עודף ההיצע, אנחנו מאמינים שמחיר חבית הנפט לא יגיע כל כך מהר לרף של 100 דולר", טוען מהאש ומעריך כי ישנם כמה משתנים שיכולים לקרב את מחיר החבית לכיוון ה-80 דולר כבר בתוך כמה שנים.

 

 

מתקן נפט בסעודיה מתקן נפט בסעודיה צילום: אי פי איי

 

לדבריו, יש כיום פער של 1.5 מיליון חביות היום שמיוצרות ללא ביקוש. ''בנוגע לביקוש העולמי לנפט גולמי אני חייב לומר שהדרך שאנחנו צורכים נפט וסגנון החיים שלנו קובעים עבורינו ש-8 מתוך 10 חביות נפט מיועדים לתחבורה. לעומת זאת, בעשור הבא נראה יותר מכוניות חשמליות וייצור חשמל מאנרגיות מתחדשות, ולכן למרות שנפט יהיה מרכיב קבוע בתחבורה הביקוש אליו יקטן''.

 

 

מאהש הסביר שהיקף השימוש באנרגיות מתחדשות לרבות מתקנים סולארים ילך ויגדל כמו גם הטכנולגיה שמלווה את ייצור הסוולות עבור רכב חשמלי. כל אלו מובילים אותו למסקנה שהשימוש בגנרטורים ילך ויעלם מה שיקטין את התלות בנפט.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x