שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

נפטרה השופטת בדימוס ויקטורה אוסטרובסקי כהן בגיל 93

אוסטרובסקי כהן פרשה כסגנית נשיא של ביהמ"ש המחוזי בת"א. היא היתה ידועה בלשונה המחודדת, במיוחד ה"יציאה" שלה כלפי השר לשעבר אהרן אבו חצירה, שעמד אצלה לדין, אותו כינתה "הטיפוס הזה"

דוד הכהן 09:5504.04.16

שופטת בית המשפט המחוזי בדימוס ויקטוריה אוסטרובסקי כהן נפטרה בגיל 93.

 

אוסטרובסקי כהן נולדה בפולין ב-1923 בורשה, פולין ועלתה לישראל בשנת 1934. היא למדה  בגמנסיה "הרצליה" בת"א. בשנת 1941 החלה את לימודי המשפטיים באוניברסיטה העברית בירושלים והתמחתה במשרדם על

עוה"ד ב. גייכמן בירושלים והרצל בן ארי בתל אביב. ב-1947 הוסמכה כעורכת דין.

 

ב-1948 עברה מהשירות המשפטי של ההגנה לצה"ל ושירתה בתביעה הכללית של צה"ל בתפקיד תובעת.

 

עם שיחרורה מהצבא החלה לעבוד בפרקליטות המדינה והגיעה לתפקיד של פרקליטת מחוז המרכז.

 

באוג' 1978 נבחרה לשופטת בבית המשפט המחוזי בתל אביב ואח"כ מונתה לסגנית נשיא של ביהמ"ש המחוזי בתל אביב. היא פרשה לגמלאות ב-1993 בהיותה בת 70.

 

אוסטרובסקי כהן היתה ידועה בלשונה המחודדת, במיוחד ה"יציאה" שלה כלפי השר לשעבר אהרן אבו חצירה, שעמד אצלה לדין פלילי, אותו כינתה "הטיפוס הזה".

 

במקרה אחר נשפט אצלה תושב אשדוד, עולה מגאורגיה (אז גרוזיה) שנאשם ביבוא ק"ג הירואין. משפחתו העניפה וחבריו מילאו את אולם הדיונים. כשעלה הנאשם על דוכן העדים, הוא נשאל בפתח עדותו על ידי סניגורו במה הוא עוסק. "יש לי אולם חתונות", השיב הנאשם. השופטת אוסטרובסקי כהן לא התאפקה ואמרה: "כן כן, לכל העדה הזאת יש אולמות חתונות".

 

אוסטרובסקי כהן שימשה אחרי פרישתה גם כיו"ר ועדת המניות של בנק דיסקונט. ועדת המניות מונתה בבנק בתחילת שנות ה-90 במסגרת חוק המניות הבנקאיות שבהסדר, ותפקידה למנות דירקטורים לבנק ולהצביע בשם המדינה באסיפות הכלליות.

 

במאי 1994 מינה שר המשפטים דאז, דוד ליבאי, את אוסטרובסקי כהן לעמוד בראש ועדה ציבורית לבדיקת חקיקת חוק חופש המידע. אוסטרובסקי כהן תמכה בחקיקת החוק. דעתה היתה שרשות ציבורית חייבת להעמיד לרשות הציבור מידע, מבלי שיהיה על המבקש להראות טעם מיוחד בקבלתו.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x