$
משפט

דרעי לבג"ץ: "יש להחיש את החקירה בענייני ולהביא לסיומה בהקדם"

השר העביר תגובה מעודכנת, בעקבות החקירה, לבג"ץ שדן בעתירה לפסול את מינויו לשר הפנים משום שהורשע בעבר בעבירות שוחד

זוהר שחר לוי 17:1203.04.16

שר הפנים אריה דרעי הגיב היום (א') על החקירה בעניינו, במסגרת בג"ץ העוסק במינויו לתפקיד שר הפנים, ודורש להחיש אותה: "אני מעמיד את עצמי בכל עת לרשות גופי החקירה".

 

 

תגובתו של השר הוגשה במסגרת בג"ץ של התנועה למען איכות השלטון שעתרה לפסול את מינויו של דרעי לתפקיד שר הפנים. זאת, מאחר והוא הורשע בעבר בעבירות שוחד אותן ביצע שעה ששימש כשר הפנים.

 

אריה דרעי אריה דרעי צילום: שאול גולן

 

בחודש שעבר, במסגרת דיון בעתירה, טענה המדינה כי אין קשר בין הדברים. "אין זירה בין העבירה שבה הורשע דרעי לתפקיד שר הפנים", נטען אז בפני בית המשפט. "עבירות שוחד והפרת אמונים הן עבירות שיכולות להתקיים בכל משרד משמלתי אחר, זו עבירה שאיננה ייחודית למשרד הפנים".

 

דרעי, המיוצג על ידי עו"ד נבות תל-צור, התבקש להגיש הודעת עדכון לבג"ץ, על רקע החקירה הפלילית המתנהלת בעניינו. חקירה שהחלה בבדיקה לעבירות שחיתות ובימים האחרונים הוחלט על ידי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כי תהפוך לחקירה במשטרה.

 

"נוכח ההודעה על פתיחה בחקירה בעניינו של דרעי", כך כותב עו"ד תל-צור לבית המשפט, "הודיע דרעי כי הוא מעמיד עצמו בכל עת לרשות גופי החקירה וכי בכוונתו להשיב לכל שאלה שתוצג בפניו. דרעי קרא ליועץ המשפטי לממשלה להחיש את החקירה ככל האפשר ולהביא לסיומה בהקדם האפשרי".

 

עוד מציין עו"ד תל- צור כי פתיחת החקירה בעניינו של שר הפנים "איננה רלוונטית בצורה כלשהי לעתירה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x