$
בארץ

כבר לא בדיקה: היועמ"ש החליט לפתוח בחקירה פלילית נגד דרעי

לאחר הליך הבדיקה שהתקיים בעניין פרשת השחיתות שבה מעורב לכאורה שר הפנים החליט היועמ"ש אביחי מנדלבליט לעלות שלב - ולפתוח נגדו בחקירה פלילית. דרעי: "אשתף פעולה עם גורמי אכיפת החוק, פעלתי ללא דופי"

זוהר שחר לוי 20:4731.03.16

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט החליט הערב (ה') להעביר את הליך הבדיקה בעניינו של שר הפנים אריה דרעי למסלול של חקירה פלילית. ההחלטה התקבלה הערב בסיום ישיבה שהתקיימה בפני מנדלבליט ועסקה בעניין הבדיקה הנוגעת להתנהלותו של דרעי בפרשת שחיתות חדשה.

 להחלטה על מעבר מהליך של בדיקה להליך של חקירה פלילית עשויות להיות מספר משמעויות. אחת מהן למשל היא היכולת לחקור את דרעי תחת אזהרה. צו איסור הפרסום בנוגע לפרטי החשדות ופרטי החקירה טרם הוסר. 

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צילום: Marc Israel Sellem, Jerusalem Post

 

ביום רביעי בלילה הותר לפרסום כי השר דרעי הוא האישיות הפוליטית הבכירה המעורבת לכאורה בפרשת שחיתות. "הפתיעו אותי אבל אני מוכן לענות לכל שאלה. אני אעשה מה שצריך כדי לזרז לעשות מה שיותר מהר להסיר את הספקות ולהמשיך לעבוד", אמר דרעי בהתייחסות לראשונה בקולו לפרשה, בנאום שנשא במלון רמדה בירושלים.

 

לצד דרעי מתקיים הליך בדיקה נגד יו"ר האופוזיציה בוז'י הרצוג.המשטרה ורשות המסים בודקות חשד לעבירה על חוק מימון המפלגות על ידי הרצוג. בשלב זה, החקירה מתבצעת באמצעות איסוף מסמכים יחד עם רשויות חוק נוספות. בתגובה ראשונה לבדיקה בעניינו מסר הרצוג: "אני מברך על הבדיקה שנעשית על פי הודעת היועץ המשפטי. מדובר בהכפשות פוליטיות שהליכוד ופעילים מתוסכלים ניסו להפיץ טרם הבחירות והוכחשו כבר אז. אני בטוח שהבדיקה תפריך את הטענות ההזויות הללו אחת ולתמיד. אשתף פעולה באופן מלא עם כל שאתבקש על מנת שהנושא יתברר בהקדם".

 

 

מטעמו של השר דרעי נמסר הערב כי מרגע פרסום דבר הבדיקה הוא אמר כי הוא מוכן מיידית לענות לכל שאלה שיתבקש: "השר דרעי ישתף פעולה עם גורמי אכיפת החוק והוא משוכנע שתשובותיו יבהירו כי פעל ללא דופי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x