$
קריירה

השאלות ההזויות ביותר בראיונות עבודה: האם נקניקיה מתפצלת לאורך או לרוחב?

אתר הקריירה גלאסדור פרסם את הרשימה השנתית של השאלות ההזויות ביותר שנשאלו מועמדים בראיונות עבודה. נראה אתכם עונים עליהם

שירות כלכליסט 22:3230.03.16

כשמגיעים לראיונות עבודה המועמדים מוכנים לרוב לענות על שאלות כמו מה נקודות החוזק והחולשה והיכן אתם רואים עצמכם בעוד חמש שנים, אבל לעתים כדי גם להתכונן לשאלות מורכבות יותר כמו - האם נקניקיה מתפצלת לאורך או לרוחב כשהיא מתפוצצת?

 

אתר הקריירה גלאסדור (Glassdoor) פרסם את הרשימה השנתית שלו לשאלות ההזויות ביותר שנשאלו מועמדים בראיונות עבודה. בשנה שעברה אחת השאלות שכיכבה ברשימה הייתה "אם התבקשת לפרוק מטוס 747 מלא בסוכריות ג'לי, מה תעשה?" (אחת התשובות הייתה: "אסרב"). וכפי שמסתמן מהרשימה השנה, המנהלים ממשיכים בקו היצירתי בבחירת השאלות.

מועמד לראיון עבודה. "מה היית עושה אם היית מוצא פינגווין במקפיא?" מועמד לראיון עבודה. "מה היית עושה אם היית מוצא פינגווין במקפיא?" צילום: שאטרסטוק

 

 

עם זאת, חברות ההשמה מציינות כי לרוב המטרה היא לא למצוא את התשובה המדויקת. "לעיתים קרובות השאלות הללו נועדו לבחון את יכולת החשיבה של המועמד, את הכישורים האנליטיים שלו והצורה הכללית שבה הוא תופס את העולם. במרבית המקרים הליך ההגעה לתשובה הוא חשוב יותר מהתשובה עצמה", אומרים בחברת ההשמה מייקל פייג'.

 

השאלות ההזויות של השנה:

 

1. "האם היית מעדיף להילחם בברווז בגודל של סוס או 100 סוסים בגודל של ברווזים?" נשאל מועמד לעבודה במחלקת הבשר של רשת הול פודס.

 

2. "כשנקניקייה מתפוצצת, באיזה כיוון היא מתפוצצת ולמה?" שאלה זו הופנתה לאנליסט שהתראיין בחברת החלל ספייס X. לטענת אחד הגולשים בגלאסדור התשובה היא שההתפוצצות היא לאורך הנקניקייה ולא לרוחבה.

 

3. בדרך כלל חברות אופנה בודקות מה הסגנון האישי של המועמדים לעבודה במכירות כדי לראות אם הוא תואם לסגנון של המותג, אך באורבן אאוטפיטרס דווקא רצו לדעת: "כיצד היית קורא לאלבום הבכורה שלך?"

 

4. רשת המרכולים טריידר'ס ג'ו שאלה מועמד "מה היית עושה אם היית מוצא פינגווין במקפיא?"

 

5. בדלתא איירליינס ביקשו לברר ממועמד למחלקה הפיננסית - כמה כדורי סל נכנסים בחדר הזה?".

 

6. בבוסטון קנסליטינג גרופ שאלו מועמדים: "אם היית מותג, מה היה המוטו שלך?"

 

7. בחרת האופנה יוניקלו הקשו על המועמדים: "אם היו לך 2,000 דולר, כיצד היית מכפיל את השווי בתוך 24 שעות?"

 

8. ביצרנית התוכנה, HubSpot ניסו לברר: "אם הייתי נותן לך 4,000 דולר להקים עסק, איזה עסק היית מקים?"

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x