שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

"זה ספין שיחלוף בתוך 24 שעות"

בענף המשפט מעריכים שהחלפת ההנהלה בחברת אור סיטי נדל"ן לא תסייע משפטית לאור: "זו עוד אינדיקציה לכך שהמצב שלה בקרשים"

זוהר שחר לוי 08:1021.03.16

האם החלפת ההנהלה בחברה של ענבל אור תסייע לה משפטית? בשבועות האחרונים נפתחו בבית המשפט המחוזי בתל אביב שני הליכים עיקריים הנוגעים לאור ולעתיד החברות שבשליטתה. ההליך הראשון - הליך פירוק שהגיש לקוח של חברת אור סיטי נדל"ן, שטען ששילם 400 אלף שקל כמקדמה על דירה בפרויקט בתל אביב, אך לאחר מכן גילה כי הדירה נמכרה לאדם אחר.

 

לאותו הלקוח הצטרפו נושים נוספים שטענו כי החברה חדלת פירעון ולכן על בית המשפט למנות לה מפרק זמני. לאחר שאור הציגה דו"חות הממחישים שהחברה שבשליטתה איתנה פיננסית, דחה שופט הפירוקים איתן אורנשטיין את הבקשה למינוי מפרק זמני וקבע את הדיון בפירוק החברה לעוד כחודשיים.

 

בהליך נוסף, שהחל בשבוע שעבר, דרש לקוח להכריז על אור עצמה כפושטת רגל. אותו לקוח טען ששילם 3 מיליון שקל מתוך 7.5 מיליון שקל על חשבון דירת פנטהאוז בפרויקט של אור ברחוב הושע בתל אביב, אך גילה שהערת אזהרה בטאבו כזו רשומה על שם שלי נרקיס, מי שכונה מלך השוק האפור. בדיונים התברר שאור קיבלה מנרקיס 7.5 מיליון שקל שאותם התחייבה להחזיר בתוך חודשיים בתוספת של 2 מיליון שקל. כדי להבטיח את החזרת ההלוואה שעבד נרקיס את הדירה. השופט אורנשטיין לא הסתיר את חוסר הנוחות מהמהלך, אך נתן לאור שבוע להסדיר את התסבוכת.

ענבל אור ענבל אור צילום: אוהד צויגנברג

 

בשולי החלטתו הדגיש השופט בפני הנוכחים ובעיקר בפני בא כוחה של אור כי "יש לפקח עליה". נראה שאור וסביבתה סברו שהחלפת ההנהלה ושכירת רואה חשבון נחשב הם הפיקוח המיוחל.

 

אולם, נראה שהמהלך הזה הוא בעיקר תקשורתי ויחצני. "ספין שיחלוף בפחות מ־24 שעות", אומר מומחה בתחום חדלות הפירעון. מבחינה משפטית, אומרים גורמים נוספים בתחום, אין בהחלפת ההנהלה כל סיוע להליכים שאליהם נקלעה אור.

 

"זו עוד אינדיקציה לכך שהמצב שלה בקרשים", מוסיף גורם המעורה בתיק. "מצד אחד היא מודה שהיא לא יודעת לנהל את העסק וממנה אחרים, אבל מאידך זה מהלך שנועד להרוויח עוד זמן ולצבור נקודות תדמיתיות בציבור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x