$
בארץ

אחרי 3 שנים: מנכ"ל משרד הביטחון דן הראל פורש

אלוף במיל' הראל הודיע לשר הביטחון משה בוגי יעלון על רצונו לפרוש בחודשים הקרובים. ההישג הגדול שלו: הגדלת תקציב הביטחון ל-60 מיליארד שקל, תחת דרישה עמומה להתייעלות

עמרי מילמן 13:5320.03.16
הראל נכנס לתפקיד באוגוסט 2013. מבחינת מערכת הביטחון ההישג הגדול ביותר שלו הוא התקציב הרב שנתי שנחתם עם מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד לחמש השנים הקרובות - הסכם שנוי במחלוקת שבעיקר שהגדיל את תקציב הביטחון ל-60 מיליארד שקל, תחת דרישה עמומה להתייעלות. להסכם התנגדו החשבת הכללית מיכל עבאדי בויאנג'ו והממונה על השכר קובי אמסלם שטענו כי הוא מכיל בעיות רבות. עד היום ההסכם בין המנכ"לים לא פורסם.

 

בתקופת כהונתו הוביל הראל מספר פרויקטים, ביניהם קידום פיתוח המענה לאיום המנהרות, מעבר צה"ל דרומה, פרויקט שוה"ם שנועד לפנות שטחים במרכז הארץ, הפרטת תע"ש, ופיתוח מערך ההגנה הרב-שכבתית.

דן הראל דן הראל צילום: נמרוד גליקמן

 

דן הראל: "לקראת סיום קדנציה של עשייה רבה אני פועל בתחושת סיפוק ומיצוי על מהלכים רבים שתרמו רבות לביטחונה של מדינת ישראל. אני מודה לשר הביטחון על חופש הפעולה ועל האמון הרב שהוא נותן בי. בתיאום בין השר לביני, במהלך השבועות הקרובים יתבצע תהליך איתור מנכ"ל חדש".

 

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון: "במשך שנות שירותו כמנכ"ל משרד הביטחון, הוביל דן שורה של תהליכים רבי משמעות למשרד, לצה"ל ולביטחונה של מדינת ישראל, ועשה זאת לעילא ולעילא. דן הפגין מקצועיות רבה, שכל ישר, בקיאות בחומר ויכולות תכנון, ארגון וביצוע מרשימות, והוא נושא עימו תרמיל עשייה מלא".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x