$
משפט

הריבית הקצוצה והפגישה הלילית: התצהיר שחושף את מצוקת המזומנים של ענבל אור

תצהיר שהגיש שלי נרקיס, "מלך השוק האפור", במסגרת בקשה להכריז על אור כפושטת רגל, חושף כי הוא סיכם עמה כי ילווה לה 7.5 מיליון שקל, בריבית של 26% לארבעה חודשים וכי היא בישרה לו לאחר מכן שמכרה את הדירה שניתנה לו כבטוחה לאדם אחר

זוהר שחר לוי ותומר גנון 12:1316.03.16

תצהיר שהגיש הבוקר (ד') לבית המשפט המחוזי בתל אביב שלי נרקיס, מי שכונה "מלך השוק האפור", וזאת במסגרת תגובה לבקשה להכריז על יזמית הנדל"ן ענבל אור כפושטת רגל, חושף את מצוקת המזומנים שבה היא נמצאת. נרקיס כותב כי הוא חתם מול אור על הסכם השקעה בחודש ינואר לפיו יעביר לה 7.5 מיליון שקלים למימון פרויקט בר"ג. הכסף היה אמור לחזור אליו בתוספת ריבית של 2 מיליון שקלים בתוך ארבעה חודשים בלבד. כלומר בתוספת ריבית קצוצה של 26% לארבעה חודשים.

 

נרקיס מתאר בנוסף פגישה לילית דחופה שאליה זומן במוצאי שבת בביתה של אור, שבה התבשר לכאורה כי אור מכרה דירה שנתנה לו כבטוחה לאדם אחר. לטענתו, הדירה במגדל מציצים בת"א בשווי 7.5 מיליון שקלים, נמכרה לעופר (רפאל) לוזון ששילם, לדבריו, סכום של 3 מיליון שקלים. על פי פנייתו לבית המשפט של לוזון, כשניסה לרשום הערת אזהרה על הדירה, התברר לו כי היא כבר רשומה על שמו של נרקיס. "אור ביצעה מעשה מרמה המהווה מעשה של פשיטת רגל", טוענים עוה"ד הדין של לוזון, גיא קינן ואייל רוזן. הבוקר מתקיים דיון בבקשה אצל השופט איתן אורנשטיין בנושא.

 

שלי נרקיס (מימין) וענבל אור. "ביצעה מעשה מרמה המהווה מעשה של פשיטת רגל", שלי נרקיס (מימין) וענבל אור. "ביצעה מעשה מרמה המהווה מעשה של פשיטת רגל", צילום: אוראל כהן ותומריקו

 

"לאור הפרסומים בתקופה האחרונה בענייניה של אור", כותב נרקיס בתצהיר, "הבעתי את חששותיי ביחס להחזר ההשקעה, מאחר שגיליתי שטרם נרשמה בטוחה לטובתי על פי תנאי הסכם ההשקעה. על מנת להרגיע אותי, אור הציעה לי לחתום עמה על הסכם מכר מותנה ביחס לזכויותיה במקרקעין".

 

לטענת נרקיס, הזכות שאור הציעה לו לרכוש את הדירה בפרויקט מציצים בשווי 7.5 מיליון שקלים (סכום ההשקעה ללא ריבית בפרויקט בר"ג), שתהפוך שלו אם היא לא תפרע את ההשקעה ברמת גן עד סוף חודש מאי. "לא העליתי בדעתי כי אור תפעל למכירת הדירה לצד ג'", כותב נרקיס, "וזאת במיוחד לאור הסכם ההשקעה האוסר זאת".

 

נרקיס מתאר בתצהיר את השתלשלות האירועים שקדמה להגשת בקשת פשיטת הרגל נגד אור של לוזון. "ביום שישי שעבר (4.3) נתקבלה פנייה טלפונית מאור לבא כוחי ואלי, ובו ביקשה מאיתנו להגיע במוצאי שבת בדחיפות לביתה, מבלי שנתנה כל הסבר ממה נובעת הדחיפות. אני ובא כוחי הגענו לפגישה בה נכח בא כוחו של לוזון, ובמהלכה של אותה פגישה נודע לי ולבא כוחי, לתדהמתנו ולראשונה, כי אור הפרה באופן בוטה את ההסכמים עמם וחתמה על עסקה נוגדת מול לוזון".

 

"אני ובא כוחי", מוסיף נרקיס", הסברנו לבא כוחו של לוזון כי איננו יודעים על מה מדובר ובכל מקרה לוזון הינו רוכש שני בזמן ומצוי בחוסר תום לב מולם, ועליו לדרוש את החזרת כספו מאור. אור הודיעה לו במהלך אותה פגישה, כי תחזיר ללוזון את כספו, אך ככל הנראה, כפי העולה מהבקשה, לא טרחה לעשות כן". הוא מוסיף כי: "למרות הבהרת המצב לבא כוח לוזון, הוא בחר לרשום הערת אזהרה בניגוד לדין על זכויותיה של אור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x