שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
קפיטליזם 3.0
קפיטליזם 3.0 גג כתבה

אג"ח חברתית שנייה בישראל - תנסה לגייס 20 מיליון שקל למניעת סוכרת

האג"ח תממן פרויקט שיינסה להפחית את כמות ה"טרום סכרתיים" שמפתחים את המחלה. אם יצליח, המשקיעים יקבלו את כספם עם ריבית

גיל קליאן 12:4115.03.16

אמנם זה קורה באיחור, אבל שוק האג"ח החברתי בישראל מתחיל להתרומם. אתמול (ב') הושקה אג"ח חברתית מקומית שנייה - אג"ח שתנסה לגייס 20 מיליון שקל למניעה של מחלת הסוכרת. איתור המשקיעים לאג"ח החדשה יתבצע באמצעות UBS. האג"ח החברתית הראשונה בישראל היתה אג"ח למניעת נשירה מהשכלה גבוהה שהושקה מוקדם יותר השנה.

 

התכנון המקורי של יזמי האג"ח החברתיות בישראל, חברת Social Finance Israel בניהולו של ירון נוידרפר ובבעלותו של רונלד כהן, מייסד קרן אייפקס, היה להשיק את האג"חים בשנת 2015.

 

אג"ח חברתית היא מוצר פיננסי שכהן המציא בשנת 2010 בבריטניה, כאשר גייס כספים לאג"ח חברתית שתשקם אסירים ותמנע את חזרתם לחיי פשע. אותה אג"ח של 2010 הפכה מאז לסמל ומודל לחיקוי עבור עשרות אגרות חוב אחרות שמנסות לייצר תשואה למשקיעים מטיפול בבעיות חברתיות. אג"ח הסוכרת שהושקה אתמול היא אג"ח הסוכרת הראשונה בעולם, ובחברה בישראל מקווים כי יצליחו לשווק אותה גם במדינות אחרות.

 

אג"ח הסוכרת תממן פעילות מול חולים שמוגדרים "טרום סכרתיים". אותה פעילות שתכלול שינוי אורח חיים ועוד טכניקות למניעת התפרצות המחלה, תישפט על פי תוצאות מדידות - כלומר עד כמה הצליחה להקטין את שיעור הטרום סכרתיים שמפתחים סוכרת. אם תצליח ההשקעה להקטין את שיעורם של אלה שייפתחו את המחלה, תקבל הפעילות תשלום מקופות החולים וביטוח לאומי. הצפי של מנפיקי האג"ח היא שכספים אלה יספיקו להחזר השקעה וכן עבור ייצור תשואה למשקיעים.

 

הפרויקט שימומן באמצעות האג"ח החברתית אמור לטפל באוכלוסיה של 2,250 טרום סכרתיים, כאשר מדידת התוצאות תתבצע מול קבוצת ביקורת. משך החיים של האג"ח אמור לעמוד על 3-5 שנים.

 

רונלד כהן רונלד כהן צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x