$
משפט

לקוח של ענבל אור לביהמ"ש: מכרה לי זכויות בדירה שנמכרה גם לשלי נרקיס

בבקשה שהוגשה נטען כי הלקוח העביר לאשת הנדל"ן 3 מיליון שקלים מתוך 7.5 מיליון - עלות הדירה שרכש במגדל מציצים בת"א, אולם כשביקש לרשום לטובתו הערת אזהרה בטאבו התברר לו כי היא כבר רשומה על שם מי שנודע כ"מלך השוק האפור"; בהמשך לכך מבקש הלקוח להוציא נגד אור צו כינוס ולהכריז עליה פושטת רגל

זוהר שחר לוי 17:5214.03.16

לקוח של חברת אור סיטי נדל"ן פנה היום (ב') לבית המשפט המחוזי בתל אביב בדרישה להוציא נגדה צו כינוס ולהכריז עליה פושטת רגל זאת בטענה כי מכרה לו דירה שכבר נמכרה בעבר לשלי נרקיס שנודע בעבר כ"מלך השוק האפור" ובכך הוציאה ממנו במרמה 3 מיליון שקלים. בית המשפט המחוזי בתל אביב אסר על אור לבצע כל שינוי בנכסיה עד לדיון שיקיים ביום רביעי.

 

לפי הבקשה שהגיש הלקוח עופר (רפאל) לוזון, באמצעות עוה"ד גיא קינן ואייל רוזן, אור "ביצעה מעשה מרמה המהווה מעשה של פשיטת רגל". לגרסתו של הלקוח הוא חתם בתחילת החודש על הסכם מול אור שבו היא מכרה לו זכויות לדירת מגורים בשווי 7.5 מיליון שקלים במסגרת קבוצת רכישה בפרויקט הושע בתל אביב, הידוע גם כמגדל מציצים.

 

במועד ביצוע העסקה שילם לוזון לאור סכום של 3 מיליון שקלים, אולם לדבריו, כשביקש לרשום לטובתו הערת אזהרה "התברר לו כי אור רימתה אותו וביצעה בממכר עסקה נוגדת". כך, הוא מפרט, באותו היום בו חתם על העסקה מול אור, נרשמה הערת אזהרה על הדירה לטובת עורך דין אביטן מימון. מימון, כך לפי הבקשה שהוגשה לבית המשפט, פועל בשמו של שלי נרקיס, העוסק במתן הלוואות חוץ.

שלי נרקיס. הדירה רשומה על שם עו"ד הפועל בשמו שלי נרקיס. הדירה רשומה על שם עו"ד הפועל בשמו צילום: תומריקו

 

בנוסף, מתאר לוזון כי חלק מהכספים שהעביר לאור באותו היום הועברו, רגעים ספורים לאחר שהתקבלו אצלה בחשבונה הפרטי, לחשבון הבנק של חברת גלובל, אותה חברה נושה שהצטרפה לבקשת הפירוק. כזכור, השופט איתן אורנשטיין דחה את הבקשה לפירוק זמני של אור סיטי נדל"ן על רקע תשלום החוב.

 

"יוצא", נכתב בבקשה, "כי אור חתמה עם לוזון על הסכם מכר, וחתמה על עסקה נוגדת עם שלי נרקיס. היא לא התכוונה כלל למלא את התחייבויותיה כלפיו. היא הוציאה ממנו במרמה כספים, גם כדי לשלם את החוב של חברת אור סיטי לגלובל, ולהציל כך את חברת אור סיטי מפני הליך של פירוק. אור הותירה מאחוריה נפגע נוסף תמים מפעולותיה". לדברי לוזון, כל הפניות אל אור כי תסיר את המניעה מהעסקה לא נענו כלל.

 

השופט איתן אורנשטיין הוציא צו האוסר על אור לבצע כל שינוי בנכסיה, לרבות בדירה שבמרכז התביעה, עד לדיון שיקיים בנושא ביום רביעי הקרוב.

 

בחברת אור סיטי מציינים כי הבקשה הזו היא ניסיון להפעלת לחץ פסול של גורם המצוי במחלוקת משפטית עם החברה במטרה לנצל את הסיטואציה התקשורתית לצרכיו ומדגישים כי גורלה של הבקשה יהיה כגורל הבקשות הקודמות. "חברת אור סיטי תמשיך לפעול לפתרון המחלוקת בדרך הוגנת ומכובדת אך לא תיכנע לכל נסיונות לחץ וסחיטה של גורמים בעלי אינטרס", נמסר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x