$
משפט

משקיעים ביוטרייד תובעים 800 אלף שקל מרשות ני"ע: "נרדמה בשמירה"

לטענת שני משקיעים, הם איבדו סכום זה בעוד הרשות ידעה כבר בחודש אפריל 2015 על הפעילות הלא חוקית ביוטרייד שבשליטת אביב טלמור החשוד במרמה, אבל לא פרסמה זאת עד הקפאת הפעילות 5 חודשים אחר כך

תומר גנון 10:1714.03.16

שמואל רותם (75) ונבו הראל (63), שני משקיעים בחברת האלגו טריידינג יוטרייד של אביב טלמור, החשוד במרמה ונמצא במעצר בית, הגישו אתמול (א') לבית המשפט המחוזי בת"א תביעה בסך 800 אלף שקל נגד רשות ני"ע.

 

  

השניים, שאיבדו לטענתם חסכונות של 800 אלף שקל במה שהרשות חושדת שהיה תרגיל פירמידה, טוענים שהיא לא פעלה כמצופה ממנה כדי להגן על המשקיעים. זאת כאשר לא עצרה את פעילות יוטרייד ולא מנעה בזמן את המשך גיוס הלקוחות, על אף שהיה ידוע לה על הפעילות הלא חוקית. יוטרייד חייבת כיום כ-12 מיליון דולר למאות משקיעים, כאשר בחשבונותיה אותרו עד היום כמה מאות אלפי שקלים בלבד.

שמואל האוזר, יו"ר רשות ני"ע שמואל האוזר, יו"ר רשות ני"ע צילום: נמרוד גליקמן

 

התובעים, שמיוצגים על ידי עוה"ד אירית דרדיק-פלם ועילי מימן, מגוללים בתביעה את סיפורים וטוענים כי הרשות "נרדמה בשמירה". השניים מציינים כי פעילות יוטרייד הוקפאה אומנם בחודש דצמבר אולם לטענתם, כפי שעולה מדו"ח ביקורת שערכה הרשות בבית ההשקעות, כבר בחודש אפריל 2015 היה ידוע לה על הפעילות הלא חוקית של גיוסי משקיעים ללא רישיון ניהול תיקים.

 

עם זאת, הרשות לדבריהם לא נתנה פומבי לממצאי הביקורת שערכה, ושבעקבותיה התחייבה יוטרייד להפסיק לגייס משקיעים. התחייבות שבה לא עמדה, משום שעל פי הרשות היא גייס 3.5 מיליון דולר נוספים בין אפריל ועד חודש דצמבר שבו הקפיאה הרשות את הפעילות.

 

"אילו רשות ני"ע הייתה נותנת פומביות להחלטתה עוד במועד קביעתה", נטען בתביעה, "אזי התובע רותם היה נמנע מהפקדת כספו (300 אלף שקל), והתובע הראל היה פועל למשיכת השקעתו לאלתר (500 אלף שקל) בטרם רוקן חשבונו וכן נמנע מלשעות לניסיונות השכנוע של נציגי החברה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x