$
משפט

פרשת יוטרייד: אביב טלמור מתקשה לגייס ערבות לשחרור ממעצר בית

טלמור, החשוד במרמה של מאות משקיעים בהיקף של 12 מיליון דולר, היה אמור לגייס עד היום ערבות בנקאית של 200 אלף שקל. סנגוריו מבקשים מביהמ"ש ארכה של 12 יום לצורך גיוס הכסף

תומר גנון 18:0610.03.16

אביב טלמור, הבעלים של בית השקעות יוטרייד שחשוד במרמה של מאות משקיעים, מתקשה לגייס ערבות בנקאית של 200 אלף שקלים לצורך שחרורו ממעצר בית. כך עולה מבקשה שהגישו הבוקר לבית משפט השלום בת"א סנגוריו של טלמור, עוה"ד רונן מנשה וקובי רון. טלמור סיכם עם רשות ני"ע שימשיך לשהות במעצר בית לעוד 12 יום, או עד גיוס הערבות. 

 

 

טלמור הסגיר את עצמו לידי חוקרי רשות ני"ע בשבוע שעבר, לאחר ששב מלונדון שבה שהה בחודשים האחרונים למרות שהיה דרוש לחקירה.

  

לטענת הרשות, שהקפיאה את פעילות יוטרייד בחודש דצמבר בחשד שמדובר בתרגיל פירמידה, טלמור חייב כ-12 מיליון דולר למאות משקיעים. הוא חשוד בעבירות של ניהול תיקים ללא רישיון, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד ועבירות מנהלים והלבנת הון.

 

"טלמור, באמצעות עובדי החברה, גייס בין השנים 2015-2012 עשרות מיליוני שקלים מכ- 600 משקיעים וניהל את תיקי ההשקעות שלהם, זאת כאשר אינו מחזיק ברישיון לניהול תיקים כנדרש בחוק הייעוץ", טענה הרשות בבקשת המעצר. "במקרים רבים כספי המשקיעים החדשים הועברו לתשלום חובות כלפי המשקיעים הישנים, כך שלמשקיעים מוצגת יתרת זכות פיקטיבית שאין מאחוריה דבר".

 

התעלומה שחוקרי הרשות, כמו גם מפרק יוטרייד עו"ד אלעד עפארי מנסים לברר, מנסים לפצח כעת היא נעלמו הכספים שגייס טלמור. כפי שנחשף ב"כלכליסט", על פי החשד טלמור עשה שימוש בכספם של הלקוחות בישראל להקמת רשת בינלאומית של חברות פורקס ואופציות בינאריות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x