$
סביבה

פז הזרימה שפכים לים ותיקנס ב-19 מיליון שקל

לפי המשרד להגנת הסביבה, חברת פז בתי זיקוק באשדוד הזרימה שפכים הרבה מעבר לאמות המידה שנקבעו לה. פז מסרה שהיא דוחה את הטענות

ליאור גוטמן 21:5109.03.16
חברת פז הודיעה אחר הצהריים לבורסה שהיא קיבלה היום (ד') מכתב מהמשרד להגנת הסביבה שמודיע לה שבכוונתו להטיל עליה עיצום כספי בהיקף של כ-18.6 מיליון שקל. לפי הודעת החברה הקנס הוטל עליה "מכוח סמכות המשרד, על פי חוק מניעת זיהום הים מקורות יבשתיים''.

 

מהמשרד להגנת הסביבה מסבירים שבשלוש השנים האחרונות ''נוהלה חקירה פלילית נגד חברת פז בתי זיקוק אשדוד ובעלי תפקידים בכירים בה, בגין עבירות על החוק ובמיוחד חריגות מהיתר הזרמת שפכים לים המצוי ברשותה, מה שהוביל כאמור להטלת הקנס.

שפכים זורמים לים (ארכיון) שפכים זורמים לים (ארכיון) צילום: עזר פישלר

 

עוד אומרים במשרד ש''על פי חומר הראיות שנאסף במהלך החקירה, החברה הזרימה שפכים החורגים מאמות המידה שנקבעו בהיתרים שניתנו לה'' - ועד כדי כך שהיא משפיעה על המערכת האקולוגית של הים התיכון ועלולה להרעיל דגים.

 

עוד אומרים במשרד להגנת הסביבה, שפז לא טיפלה כראוי בתקלות שהתגלו במתקניה ולא נקטה בכל האמצעים למניעת זיהום מי הים, ובנוסף לא עמדה בדרישות הניטור המקוון ולא דיווחה מיידית על תקלה.

 

מנגד, פז הודיעה לבורסה שהיא ''דוחה מכל וכל את טענות המשרד ובכוונתה להעביר את התייחסותה למשרד עד למועד שנקבע בהודעה, במסגרת זכות הטיעון שעומדת לה, וכן בכל הליך משפטי אחר שעומד לרשותה על פי דין''.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x