$
משפט

חוקרי רשות ני"ע פשטו על משרדי וויטסמוק: חשד לשימוש במידע פנים

לפי החשד, מידע על עסקות של חברת האינטרנט דלף, והגיע לסוחרים בשוק ההון שגרפו רווחים של מאות אלפי שקלים; המנכ"ל, איתי מרוז, נחקר במשרדי הרשות; סניגורו: "רמת החשד נגדו נמוכה ביותר"

תומר גנון ואסף גלעד 12:1409.03.16
מה דעתך על מניית טקטונה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
חוקרי רשות ניירות ערך פשטו שלשום (ב') על משרדי חברת וויטסמוקתוכנה בת"א - בעקבות חשד לשימוש במידע פנים. החוקרים ביצעו חיפוש והחרימו מסמכים. כך הודיעה היום החברה לבורסה. מנכ"ל החברה, איתי מרוז, נחקר במשרדי הרשות בתל אביב. וויטסמוק עוסקת בפיתוח ומכירת תוכנות כתיבה ובשיווק ופרסום באינטרנט.

 

כאמור, חקירת הרשות שנפתחה שלשום היא בחשד לשימוש במידע פנים. על פי החשד, מידע על עסקות של החברה דלף, והגיע לסוחרים בשוק ההון שגרפו רווחים של מאות אלפי שקלים. בין היתר נבדק האם המידע דלף דרך חברה נוספת שהיתה חשופה למידע. מלבד מרוז, שנחקר באזהרה ושוחרר באותו יום, נחקרו לפחות שלושה סוחרים בשוק ההון.

 

במסגרת החקירה, הרשות דרשה מוויטסמוק להעביר לידיה את כל ההתכתבויות שביצעה עם משרד יחסי הציבור שלה פימקום (Financial Communication), שבראשו נעם ילין. במקביל, חוקרי הרשות לקחו גם מסמכים ממשרדי חברת אפלייברמת החייל - השותפה העסקית של וויטסמוק. באפליי סירבו להתייחס. ילין מסר: "אין תגובה".

  

וויטסמוק פיתחה מנוע טכנולוגי בלשני לתיקון שגיאות כתיב. היא הפיצה אותו תחילה באמצעות סרגל כלים. בעלי המניות העיקריים בוויטסמוק (עשן לבן) הם קרן ההון סיכון אוולושן (14%), ילין לפידות (10%) ברק קפיטל (8%), בריסטול השקעות (7%) היזם הסדרתי וממקימי ICQ יאיר גולדפינגר (7%) ואיש העסקים דן טוקטלי (6%).

 

בשנתיים האחרונות וויטסמוק פעילה בצמוד לאפליישל נועם לניר ואורון צל, בשותפות באפליקציית המקלדות הפופולרית KIBO . קיבו היא חברה פרטית שכ-42% ממניותיה מצויים בידי וויטסמוק, כ-42% נוספים בבעלות אפליי, והשאר בבעלות סוכן השחקנים פיני זהבי (14.7%) וסוכנות השחקנים פולאריס המייצגת את הכדורגלן כריסטיאנו רונאלדו (2%).

 

 

מסנגורו של מרוז, עו"ד עופר ברטל, נמסר: "מרוז שוחרר ללא הפקדה כספית וללא עיכוב יציאתו מהארץ. עניין זה מעיד על כך שרמת החשד נגדו נמוכה ביותר. אנו סמוכים ובטוחים שהדברים לא יתפחו מעבר לכך".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x