$
משפט

ביהמ"ש: נאמני מגה יחקרו את בעלי השליטה

בנוסף, ימונה שמאי שיבחן את נושא השכירות שחויבה מגה לשלם לרבוע נדל"ן. אתמול הודיע כונס הנכסים הרשמי כי הוא תומך בחקירת בעלי השליטה בחברות

זוהר שחר לוי 17:0202.03.16
בית המשפט המחוזי מרכז בלוד התיר היום (ד') לנאמני מגה לחקור את בעלי השליטה בחברה ובחברות רבוע כחול ורבוע נדל"ן כדי לבדוק מה הוביל לקריסתה. בנוסף, ימונה שמאי שיבחן את נושא השכירות שחויבה מגה לשלם לרבוע נדל"ן.

 

 

שופטת בית המשפט המחוזי מרכז שבלוד, עירית וינברג נוטוביץ, נענתה בהחלטתה לבקשת הנאמנים שביקשו את הסמכויות לאור דו"ח חריף שכתבו.

 

השופטת קבעה בהחלטתה כי אין בשלב הזה מקום לקבל את תגובות אלון רבוע כחול לדו"ח "שממילא ממצאיו אינם סופיים".

 

גבי טרבלסי, אחד הנאמנים גבי טרבלסי, אחד הנאמנים צילום: עמית שעל

 

אתמול הודיע כונס הנכסים הרשמי כי הוא תומך בחקירת בעלי השליטה בחברות ובמקביל ביקשו באלון רבוע להגיש את תגובת החברה שכן לשיטתם הדו"ח של הנאמנים מלא "טנות מגמתיות שהמרחק בינן לבית המציאות הוא מרחק מזרח ממערב".

 

דו"ח שהגישו הנאמנים, רו"ח גבי טרבלסי ועו"ד אהוד גינדס, לבית המשפט המחוזי מרכז שבלוד נמתחה ביקורת חמורה על חברת האם, אלון רבוע כחול. הנאמנים טענו, בין השאר כי בעלי השליטה קיבלו החלטות שלא לטובת הרשת, חייבו אותה בדמי שכירות מוגזמים, שחקו את הונה ואף לא העבירו את מלוא תרומת הבעלים לה התחייבו במסגרת הסדר הנושים שאושר בחודש יולי האחרון.

 

"היכן היו הדירקטורים ושומרי הסף הנאמנים, כשמגה 'נחלבה' מנכסיה?", שאלו הנאמנים ודרשו מבית המשפט כי יאפשר להם לחקור את בעלי המשרה הן בחברה האם, הן במגה והן בחברות הבנות וכן למנות שמאי שיבחן האם מגה אכן חויבה בשכירות גבוה מדי על ידי רבוע נדל"ן.

 

לשיטתם של הנאמנים, לבעלי השליטה הייתה יכולת השפעה מכריעה על ההחלטות הפנימיות של מגה והם "עשו בקבוצה כבתוך שלהם" וכי התקבלו החלטות המנוגדות לטובתה של מגה. חקירת קריסתה של החברה, כך צוין בדו"ח, עשוי להוביל לכך שאלון רבוע כחול חייבת כספים לקופת ההקפאה של מגה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x