$
משפט

בית הדין הארצי לעבודה יכריע האם שרה נתניהו יכולה לערער בעניין מני נפתלי

ביה"ד החליט כי ראוי לתת לצדדים בתיק - המדינה ואב הבית לשעבר במעון רה"מ, להגיב לטענות שהועלו על ידי נתניהו בנוגע לזכות הערעור שלה באופן עצמאי. זאת לאחר שנפסק כי המדינה תשלם לנפתלי פיצוי על תנאי העסקה פוגעניים

זוהר שחר לוי 08:5002.03.16

בית הדין הארצי לעבודה הודיע היום (ד') כי אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, מני נפתלי, יגיב לטענות שהועלו על ידי אשת ראש הממשלה שרה נתניהו בנוגע לזכות הערעור שלה באופן עצמאי אף שלא הייתה צד להליך.

 

"שרה נתניהו", כך לפי החלטת השופט כאמל אבו קאעוד, "לא הייתה בעלת דין בתובענה בבית הדין האזורי, הגם ששימשה כעדה. הגשת ערעור עצמאי על ידי נתניהו מעוררת שאלה הראויה להכרעה בשלב זה, בטרם יוחלט אם לקבל את הערעור לרישום".

 

שרה נתניהו (מימין) וראש הממשלה בנימין נתניהו שרה נתניהו (מימין) וראש הממשלה בנימין נתניהו צילום: חיים צח לע"מ

 

לפי ההחלטה, נוכח הודעת הערעור מטעמה של נתניהו, ראוי לתת לצדדים בתיק להגיב, הן למדינה והן לנפתלי עצמו. בהמשך לתגובותיהם ידון בית המשפט בסוגיה.

 

בשבוע שעבר הגישה נתניהו ערעור על פסק הדין שניתן בבית הדין האזורי לעבודה וקבע כי המדינה תשלם לאב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה 170 אלף שקל פיצוי על תנאי העסקה פוגעניים. בערעור שהגישה ביקשה נתניהו לבטל את פסק הדין שניתן בעניינו של נפתלי, להורות על השבת התיק לבית הדין האזורי לעבודה ולאפשר לה להביא בפניו ראיות ועדים בכל הקשור לקביעות שנקבעו כנגדה בפסק הדין. לחילופין היא מבקשת לבטל את הקביעות "המופרכות" שנקבעו כנגדה בפסק הדין.

 

בערעור מצוין כי נתניהו לא הייתה צד לתביעה אלא עדה שנצטוותה על ידי בית הדין להעיד בתצהיר. לפיכך לא יכולה היתה להביא עדים, חיזוקים או ראיות לתמוך בדבריה. למרות זאת, קבע בית הדין שהיא כשלה באי הבאת חיזוקים לעדותה, זאת תוך שבית הדין עצמו הוא שמנע ממנה לחזק את ראיותיה. לשיטת בא כוחה, עו"ד יוסי כהן, על פי פסיקת בית המשפט העליון, כאשר משתנה מערך הזכויות או מעמדו של אדם שמתקיים בעניינו הליך שהוא אינו צד לו, הוא זכאי לערער בזכות על פסק הדין. לכן לדבריו, לנתניהו יש כאן זכות ערעור מובהקת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x