$
תיירות

מתי כדאי לבקר? דיסני משנה את מחירי הכרטיסים בדיסניוורלד ובדיסנילנד

לראשונה, בתקופת חגים ובחלק מסופי השבוע הכרטיסים יהיו יקרים יותר; בפארק בקליפורניה יהיו 3 תעריפים שונים בהתאם לתקופה בשנה; בפלורידה השינויים מורכבים יותר משום שמדובר ב-4 פארקים שונים

שירות כלכליסט 12:1128.02.16
בחברת דיסני החליטו לשנות את אופן תמחור הכרטיסים בפארקי השעשועים דיסניוורלד באורלנדו, פלורידה ובדיסנילנד בקליפורניה, כך שלראשונה בתקופת חגים ובחלק מסופי השבוע הכרטיסים יהיו יקרים יותר. מדובר בעלייה של 20% במחירים לעומת התקופות או הימים החלשים.

 

דיסני חשפה אתמול (ש') את שיטת התמחור החדשה באתר האינטרנט שלה. השינויים העונתיים, שיכנסו לתוקף מהיום, יחולו בצורה שונה על שני הפארקים ויהיו רלוונטיים רק לכרטיסים יומיים, ולא לחבילות הרב יומיות, שמשפחות לרוב קונות כשהן נופשות בדיסניוורלד.

 

על פי השיטה, בדיסנילנד בקליפורניה, שמושכת כ-17 מיליון מבקרים בשנה, יהיו שלושה תעריפים שונים בהתבסס על התקופה בשנה: בשני עד חמישי בתקופות שאין חופשות בבתי הספר לא בחופש, מחיר כרטיס יומי יהיה 95 דולר, בעוד שהמחירים במרבית סופי השבוע וחופשת הקיץ, יעלו ל-105 דולר ובעונות השיא של דצמבר, חופשת האביב וסופי השבוע בחודש יולי המחירים כבר יטפסו ל-119 דולר.  

דיסניוורלד, פלורידה דיסניוורלד, פלורידה צילום: שאטרסטוק

 

בדיסניוורלד בפלורידה השינויים במחירים הם מורכבים יותר מכיוון שהם שונים  בכל אחד מארבעת הפארקים במקום. ב'מג'יק קינגדום' לדוגמה, שבה מבקרים 20 מיליון אנשים בשנה, הכרטיס היומי יישאר על 105 דולר בעונות השקטות, והמחיר יעלה ל-110 דולר בתקופות רגילות ול-124 דולר בשיא.

 

דיסני נוהגת להעלות מחירים פעם בשנה, ובתקופה האחרונה ייקרה את הכרטיסים בשיעור הגבוה מהאינפלציה, דבר שמעורר זעם ציבורי. אולם לטענת אנליסטים מדובר דווקא בהעלאות מחירים מתונות לעומת הביקוש הגבוה. ברבעון האחרון של 2015 נרשמה עלייה של 10% במספר המבקרים לעומת שנה קודם לכן.

 

"בנוסף להרחבת הפארקים שלנו, אנחנו מאמצים שיטת תמחור המבוססת על עונות השנה כדי לעזור לפזר את המבקרים לאורך כל השנה", הודיעה החברה. הצפיפות בפארקים בתקופות החגים, שמובילה לתורים ארוכים לפני המתקנים, נחשבת לבעיה מרכזית של החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x