$
משפט

מנכ"ל דניה סיבוס נחקר ברשות ההגבלים העסקיים

רונן גינזבורג זומן לחקירה במסגרת החשדות נגד בעל השליטה בחברת אברות גבי מגנזי, שלפיהם ביצע לכאורה עבירות שוחד ותיאום מכרזים בשוהם

תומר גנון, אורן פרוינד וזוהר שחר לוי 08:0421.02.16

מנכ"ל דניה סיבוס רונן גינזבורג נחקר בשבוע שעבר ברשות ההגבלים העסקיים במסגרת חשדות לביצוע עבירות שוחד ותיאום מכרזים במועצה האזורית שוהם על ידי גבי מגנזי, בעל השליטה בחברת אברות הבורסאית - כך נודע ל"כלכליסט". על פי החשד, דניה סיבוס היתה מעורבת בתיאום המכרזים.

 

על פי דיווח שאפריקה השקעות, החברה־האם של דניה סיבוס, הוציאה לבורסה ביום חמישי בלילה, "מתנהלת חקירה של רשות ההגבלים ביחס לחברת־הבת דניה סיבוס, שבמסגרתה נאספו ממשרדיה מסמכים וכן נחקרו כמה מנהלים ועובדים (שאינם נושאי משרה בחברה)". עם זאת, כאמור, הנחקר הבכיר בדניה סיבוס הוא גינזבורג המנכ"ל.

דניה סיבוס נמצאת בשליטת לב לבייב ועוסקת בעבודות בנייה קבלניות למגורים, מסחר ותעשייה. היא נחשבת ל"יהלום שבכתר" של קבוצת אפריקה, ונסחרה בשווי של 762 מיליון שקל רגע לפני שנמחקה מהבורסה.

 

בדצמבר האחרון נעצר מגנזי לראשונה על ידי חוקרי להב 433 של המשטרה בחשד למעורבות בפרשת שחיתות במועצה האזורית מטה יהודה. החשד בפרשה זו התמקד במתן שוחד לכאורה בתמורה לזכייה במכרזים במיליוני שקלים, וכן בביצוע עבירות הלבנת הון, מרמה ועבירות על חוק ההגבלים העסקיים. שבועות אחדים לאחר מכן מגנזי שוב נחקר באזהרה, הפעם במסגרת פרשת שחיתות באשקלון המייחסת לראש העירייה איתמר שמעוני ולבכירים בעירייה קבלת שוחד מיזמים בעיר בתמורה לקידום פרויקטים.

 

רונן גינזבורג רונן גינזבורג צילום: עמית שעל

 

בעת האחרונה הסתעפה שוב החקירה בעניינו של מגנזי גם למועצה המקומית שוהם. בשבוע שעבר פשטו חוקרי להב 433 על משרד החברה הכלכלית שוהם והחרימו חומרים, וכמו כן עיכבו את מגנזי, את מנכ"ל החברה הכלכלית שוהם לשעבר צביקה הוכמן ועובדים נוספים לחקירה באזהרה. גם במקרה זה החשד הוא כי מגנזי שילם לכאורה כספי שוחד בתמורה לזכייה במכרזים לעבודות פיתוח ביישוב. חשד נוסף שעלה במסגרת החקירה נוגע לעבירה על פי חוק ההגבלים העסקיים, ולפיו תיאמו מגנזי ובכירים בחברות קבלניות נוספות בתחום התשתיות את קבלת המכרז.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", בידי החוקרים עדות דרמטית בעניינו של מגנזי. בשבוע שעבר הוא נחקר פעם נוספת באזהרה ועומת עם עדותו של עד מדינה, שלפיה הוא שילם 15 אלף שקל במזומן בכל חודש, במשך שנתיים, לגורמים בחברה הכלכלית בשוהם לצורך קידום פרויקטים.

 

מדניה סיבוס לא נמסרה תגובה.

 

סניגורו של מנכ"ל דניה סיבוס עו"ד איתן מעוז מסר בתגובה כי "גינזבורג הוזמן למשרדי רשות ההגבלים העסקיים כדי להשיב על כמה שאלות והתבקש שלא לשוחח על כך כדי לשמור על הליך חקירה תקין. גינזבורג מסר מידע מלא ומפורט ולאחר מכן שב להמשך עבודתו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x