$
משפט

בלעדי לכלכליסט

"העברתי לחברה הכלכלית בשוהם חבילות מזומנים ממגנזי"

על פי החשד, בעל השליטה בחברת התשתיות אברות גבי מגנזי שילם שוחד של 360 אלף שקל במשך שנתיים כדי לקבל מכרזים במועצה המקומית שוהם. השוחד שולם לצביקה הוכמן, מי שהיה מנכ"ל החברה הכלכלית ביישוב באותה תקופה

זוהר שחר לוי 08:0317.02.16

עדות דרמטית מרחיבה את החקירה בעניינו של בעל השליטה בחברה הציבורית אברות גבי מגנזי. בשבוע שעבר נחקר מגנזי פעם נוספת באזהרה ועומת עם עדותו של עד מדינה, לפיה הוא שילם 15 אלף שקל במזומן בכל חודש, במשך שנתיים, לגורמים בחברה הכלכלית בשוהם לצורך קידום פרויקטים.

 

בדצמבר האחרון נעצר מגנזי על ידי חוקרי להב 433 בחשד למעורבות בפרשת שחיתות גדולה במועצה האזורית מטה יהודה. החשד בפרשה זו כלפי מגנזי התמקד במתן שוחד לכאורה בתמורה לזכייה במכרזים במיליוני שקלים, וכן בביצוע עבירות הלבנת הון, מרמה ועבירות על חוק ההגבלים העסקיים. במסגרת אותה הפרשה הוארך מעצרו של מגנזי כמה פעמים, והחוקרים העלו את החשד כי מגנזי קשור לתקריות שוחד נוספות.

 

גבי מגנזי. נחקר אך שוחרר על תנאי גבי מגנזי. נחקר אך שוחרר על תנאי צילום: אביגיל עוזי

 

מה דעתך על מניית אברות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ואכן, שבועות אחדים לאחר מכן הוא נחקר שוב באזהרה, הפעם במסגרת פרשה אחרת — פרשת השחיתות באשקלון, המייחסת לראש העירייה איתמר שמעוני ולבכירים בעירייה קבלת שוחד מיזמים בעיר בתמורה לקידום פרויקטים.

 

בעת האחרונה, כאמור, הסתעפה החקירה בעניינו של מגנזי גם למועצת שוהם. בשבוע שעבר פשטו חוקרי להב 433 על משרד החברה הכלכלית שוהם והחרימו חומרים. כמו כן עיכבו החוקרים את מגנזי, צביקה הוכמן — לשעבר מנכ"ל החברה הכלכלית שוהם — ועובדים נוספים לחקירה באזהרה. גם במקרה זה החשד הוא כי מגנזי שילם לכאורה כספי שוחד לגורמים בחברה הכלכלית, בין היתר להוכמן, בתמורה לקבלת מכרזים לעבודות פיתוח ביישוב. חשד נוסף שעלה במסגרת החקירה נוגע לעבירה על פי חוק ההגבלים העסקיים. לפי החשד תיאמו מגנזי וחברות קבלניות נוספות בתחום התשתיות את קבלת המכרז.

 

הוכמן גם הוא נחקר באזהרה בנוגע לחלקו בפרשה. לפי החשד, בעקבות השוחד הוא הורה לעובדים תחתיו "לטפל במגנזי כמו שצריך" ולתת לו יחס מועדף.

 

פרט לרשות ההגבלים העסקיים ולמשטרה נכנסה לחקירה גם רשות המסים בימים האחרונים, והוכמן נחקר על העלמת מסים בגובה חצי מיליון שקל — סכומי הכסף שקיבל ממגנזי ולא דיווח עליהם. חשוב לציין כי החשדות כלפי החברה הכלכלית שוהם נוגעים לתקופה שבה שימש הוכמן מנכ"ל החברה. מאז עזב הוכמן את עבודתו.

 

מטעמו של גבי מגנזי נמסר בתגובה כי הוא "מצר על כך שמשטרת ישראל בחרה לנהל את חקירתה מעל דפי העיתון ולא בחדרי החקירות כנדרש בדין. מר מגנזי מבקש להדגיש כי הוא והחברות שבשליטתו פועלות בהתאם לדין וכי זכיותיהן במכרזים נבעו תמיד מהעובדה שהצעותיהן היו הטובות ביותר מבין ההצעות שהוגשו, וזאת כפי שנקבע על ידי הוועדות הרלוונטיות. למען הסדר הטוב, מר מגנזי מכחיש בתוקף כי שילם כספים לגורמים בחברה הכלכלית או לכל גורם אחר".

 

אורי קינן, בא כוחו של הוכמן מסר: "התיק נמצא בחקירה, והייתי מציע להתאזר בסבלנות לפני שיוצרים בכותרות נגד הוכמן".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x