$
תיירות

פרשת המסעות לפולין: רשות ההגבלים פשטה על משרדי סאן-דור

חברת אל על הודיעה כי הבוקר הגיעו חוקרים מטעם רשות ההגבלים העסקיים למשרדי החברה הבת, סאן-דור, אספו מסמכים וביקשו ממספר מנהלים להתלוות אליהם לחקירה

זוהר שחר לוי 15:3116.02.16

חברת אל על הודיעה כי הבוקר (ג') הגיעו חוקרים מטעם רשות ההגבלים העסקיים למשרדי החברה הבת, סאן-דור, אספו מסמכים וביקשו ממספר מנהלים להתלוות אליהם לחקירה. כמו כן הגיעו חוקרים מטעם רשות ההגבלים העסקיים למשרדי החברה לצורך איסוף מסמכים. החקירה בחברות היא על רקע פרשת המסעות בפולין.

 

לפני כחודש עצרו חוקרי רשות ההגבלים העסקיים ביחד עם היחידה הארצית לחקירות כלכליות של המשטרה (היאל"כ) 9 חשודים במסגרת פרשת תיאום המחירים במסעות לפולין. על פי החשד, המעורבים תיאמו מחירים בעשרות מקרים של הוצאת משלחות לפולין. לחשודים מיוחסות עבירות של הסדרים כובלים בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. על פי החשד, גורמים ממשרדי נסיעות שונים חברו לקרטל שגרם להעלאת מחירים, לאחר שקיבלו לידיהם את הזיכיון במכרז של משרד החינוך לצורך הוצאת משלחות נוער מטעם בתי ספר לפולין. לטענת הרשות, המעורבים ביצעו תיאום מחירים וחלוקת שוק, על מנת לקדם בחירתם על ידי בתי הספר באופן שתואם ביניהם מבעוד מועד ומבלי שהתקיימה תחרות של ממש.

 

במסגרת החקירה, נעצר במהלך חודש ינואר, בין השאר, פיני גינזבורג, בעל מניות (10%) ודירקטור בחברת התעופה אל על כשלטענת הרשות הינו אחד החשודים המרכזיים בחבירה לקרטל.

 

השבוע פורסם הסכם ניגוד העניינים של הממונה החדשה על ההגבלים העסקיים, מיכל הלפרין, ממנו עולה כי לא תעסוק למשך 18 חודשים בכל הקשור לעסקי התעופה. משכך, הלפרין לא תוכל לעסוק בחקירה הזו במשך התקופה הקרובה.

 

מאל על נמסר כי כרגע אין מידע בנוגע לנסיבות הנחקרות ולא תהיה רשאית לפרסם מידע נוסף בשלב זה אלא באישור רשות ההגבלים העסקיים.

 

מטוס של חברת התעופה סאן דור מטוס של חברת התעופה סאן דור צילום: יסמין גיל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x