$
משפט

אולמרט הודה והורשע בשיבוש מהלכי משפט

בית המשפט הרשיע את ראש הממשלה לשעבר בשיבוש מהלכי משפט בפרשות טלנסקי והולילנד במסגרת עסקת טיעון. העונש שהוסכם על שני הצדדים: 6 חודשי מאסר חופפים לעונש בהולילנד ו-50 אלף שקל קנס

יעל פרידסון, ynet 12:3402.02.16

במסגרת הסדר טיעון הודה היום (ג') ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בשתי עבירות של שיבוש מהלכי משפט, בפרשות הולילנד ומעטפות הכסף (טלנסקי). בעקבות ההודאה, שופט בית משפט השלום בירושלים הרשיע את ראש הממשלה לשעבר בעבירות.

 

במסגרת ההסדר שהוצג בבית משפט השלום בירושלים הורשע אולמרט בעבירות המיוחסות לו, ויישלח לשישה חודשי מאסר בחופף לעונש שהוטל עליו בפרשת הולילנד. כמו כן יוטל עליו קנס של 50 אלף שקל. זו הפעם הראשונה שאולמרט מודה באחד התיקים נגדו.

אולמרט בבית המשפט אולמרט בבית המשפט צילום: עמית שאבי

 

במרכזו של תיק השיבוש עומדות הקלטות שסיפקה ראש לשכתו לשעבר, שולה זקן, כעדת מדינה. אולמרט נשמע בהן מנסה להניא אותה מלהעיד נגדו בפרשות השונות שבהן היה מעורב. על פי כתב האישום, במהלך מאי 2011, לקראת הדיונים בתיקי ראשונטורס וטלנסקי בית המשפט המחוזי בירושלים, נפגשו אולמרט וזקן, לבקשתה, במלון הולידיי אין בירושלים.

 

בהקלטות תועד אולמרט מסביר לזקן שאם לא תעלה להעיד - לא ניתן יהיה לעשות שימוש ראייתי נגדו ביומנים שבהם ניהלה את רישום ההכנסות ל"קופה הסודית" - שאותם ביקשה התביעה להגיש כראיה לבית המשפט: "את לא עולה על דוכן העדים, הוא (התובע אורי קורב) יכול לקפוץ, לעשות ריקודים באוויר, הוא לא יכול להרשיע אותך", תועד אולמרט אומר. "הוא לא יכול להציג את היומנים האלה... הוא ירצח אותך... ואת תפלילי את עצמך על דוכן העדים, זה מה שמטריד אותי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x