$
רכב

הוזלת ביטוחי החובה לרכב פרטי: ממרץ הקרוב

נהג בן 18 שברכבו מערכת בקרת יציבות - ESP - ישלם 2,241 שקל. בת 23 עם המערכת תשלם רק 1,609 שקל

תומר הדר 15:1127.01.16

הוזלת ביטוחי החובה לרכב פרטי תיכנס לתוקף בתחילת מרץ השנה, כך הודיע היום (ד') משרד האוצר. כזכור, בנובמבר אשתקד הכריזו שר האוצר משה כחלון והממונה על שוק ההון דורית סלינגר על הוזלה של תעריפי ביטוח החובה לרכבים פרטיים, שבמסגרתה יוכלו מבוטחים לרכוש פוליסות ביטוח בפול.

 

 

על פי התוכנית של אגף שוק ההון, תיקבע תקרה נמוכה יותר של הסכום שהפול יכול לגבות מעבר לסיכונים, כך שהפול יהווה שחקן בפני עצמו, אך בכל זאת ישאר גבול עליון. זאת בנוסף להנחות לנהגים ורכבים עם פרופילים בטוחים.

 

באגף שוק ההון מתכננים להרחיב את השימוש בפרמטרים בהתבסס על נתונים שכבר היום זמינים לחברות הביטוח. כיום הפול אינו משתמש בפרמטרים הקיימים אלא רק בשלילות רישיון ומספר תאונות דרכים ב-3 שנים האחרונות.

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: יריב כץ

 

כעת מתווספים פרמטרים כמו מערכות בטיחות, גיל, ותק על הכביש, מין, כריות אוויר, בקרת יציבות ומערכות התרעה. בנוסף, גם לפול וגם לחברות הביטוח יתווספו פרמטרים נוספים, אך זה מותנה בחקיקה כמו למשל שימוש בקופסא ירוקה - זו מערכת שמנטרת נהיגה. ככל שאתה נוהג מתון יותר כך היא נותנת לך ציון יותר טוב. היום ישנן כ-4 חברות שמייצרות קופסאות כאלה בארץ. מצד שני עולה חשש כי אותם נתונים שיאספו לפני תאונה עלולים לשמש את חברות הביטוח כנגד הלקוחות. הרפורמה תביא לכך שעבור בן 18 ללא מערכת ESP יפחתו דמי הביטוח בפול מ-3,771 ל-3,091 שקל.

 

עבור בן 18 עם מערכת ESP (מערכת בקרת יציבות לרכב) עלות הביטוח תעמוד על 2,241 שקל. מאחר ומדובר בתקרה עליונה באגף שוק ההון מקווים כי עלות הביטוח תרד עוד. עבור בת 23, עם מערכת ESP ירדו דמי ביטוח המקסימלים מ-3,771 ל-1,609 שקל. בנוסף עדכן אגף שוק ההון את תעריפי הביטוח של הפול ושל כל חברות הביטוח במחשבון המופיע באתר האוצר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x