$
משפט

עובדי מגה מבקשים מקדמה: "אחרת לא נוכל לשלם חשבונות"

מבקשים מבית המשפט כי לכל אחד מהם תשולם מקדמה של 10,000 שקל מקופת הפירוק; לטענת העובדים, החברה חייבת להם את משכורת חודש ינואר ותנאים סוציאליים

זוהר שחר לוי 13:1525.01.16

עובדי מגה ו-You מבקשים לקבל מקדמה של 10,000  שקל לכל אחד, ובסך הכל כ-45 מיליון שקל מקופת הקפאת ההליכים של החברה על חשבון הכספים המגיעים להם: "אם לא נקבל את הסכום נלא נוכל לשלם חשבונות".

 

 

כמה מעובדי מגה פנו הבוקר (ב') לבית המשפט המחוזי מרכז שבלוד בבקשה לקבל מקדמה על חשבון הכספים המגיעים להם.

 

העובדים, המיוצגים על ידי עו"ד אופיר רונן, מבקשים כי תשולם להם מקופת הפירוק מקדמה של 10,000 שקל לכל עובד (הן לעובדי מגה והן לעובדי רשת You שפוטרו במהלך חודש דצמבר) על חשבון 'דין קדימה' המגיע להם.

 

סניף של You (ארכיון) סניף של You (ארכיון) צילום: ענר גרין

 

החברה מעסיקה כיום כ-3,500 עובדים, לאחר שכאלף עובדי רשת You פוטרו. לטענת העובדים, החברה חייבת להם את משכורת חודש ינואר ותנאים סוציאליים כמו דמי הבראה ודמי הבראה וכספי פיצויים ומענקי פרישה לעובדים שפוטרו.

 

לפי בקשתם של העובדים, בדיון קודם שהתקיים בבית המשפט עוד בטרם הוגשה בקשת הקפאת ההליכים, נקבע כי מגה תשלם לעובדים עד תחילת פברואר את משכורת חודש ינואר. בינתיים פוטרו בחודש דצמבר עובדי You ולשיטת העובדים, לאור העובדה שבטרם קבלת הכספים הגישה החברה בקשת הקפאת הליכים, נוצר מצב שעובדי מגה שעבדו ברשת You לא קיבלו את הכספים המגיעים להם ואף לא צפויים לקבל את הפיצויים ומענק הפרישה שיש לשלם להם.

 

"רוב העובדים", נכתב בפניה לבית המשפט, "עדיין לא מצאו עבודה חדשה ובשל גילם המתקדם לא בטוח שימצאו עבודה קבוע חדשה בשנה הקרובה ואולי אף לא בשנים הקרובות". לגרסת העובדים, במידה ולא תשולם המקדמה בסכום של 10 אלף שקל לעובד הם עלולים להיקלע לקשיים כלכליים. בין השאר, כך פורט, פגיעה במסגרת האשראי בבנק, החזר הוראות קבע והוראות משכנתא, חשש לעיקולים ובעיות יומיומיות ברכישת מוצרי מזון בסיסיים.

 

בסך הכל, מוסיף עו"ד רונן במסמך שהוגש לבית המשפט, כל עובדי החברה זכאים לקבל כספים לפני שאר הנושים עד תקרת דין קדימה של כ-37 אלף שקל לכל עובד. ככל הידוע לעובדים, בקופת הקפאת ההליכים יש כיום כ-160 מיליון שקל ולפיכך יש די כספים לתשלום המקדמה, הנאמדת בכ-45 מיליון שקל לכלל העובדים.

 

מטעם נאמני מגה נמסר: ״הנאמנים רואים לנגד עיניהם את מצבם של העובדים ופועלים בעניין בתאום ושיתוף פעולה עם ההסתדרות וכל באי כוח העובדים. זאת, כפי שהורה בית המשפט״.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x