$
משפט

בין החשודים בקרטל המשלחות לפולין: בעל מניות ודירקטור בחברה ציבורית גדולה

ביהמ"ש האריך הערב את מעצרו של החשוד עד יום ראשון ודחה את בקשת סנגורו להטיל צו איסור על פרסום שמו. ביצוע ההחלטה עוכב עד מחר בצהריים; נציגת רשות המסים לשופט: "עשרות מקרים של תיאום מחירים בהוצאת משלחות לפולין"

תומר גנון 21:1518.01.16

אחד החשודים בחבירה לקרטל שתיאם לכאורה מחירים בהטסה ושירותים בהוצאת משלחות בני נוער לפולין, הוא בעל מניות ודירקטור בחברה ציבורית גדולה. כך עולה מדיון שנערך הערב (ב') בבית משפט השלום בראשל"צ.

 

השופט מנחם מזרחי האריך הערב את מעצרו של החשוד עד יום ראשון ודחה את בקשת סנגורו, עו"ד גיורא אדרת, להטיל צו איסור על פרסום שמו. ביצוע ההחלטה עוכב עד מחר בשעה 14:00, כדי לאפשר לו לערער על ההחלטה. מזרחי מתח ביקורת בדיון על רשות ההגבלים, על שבחרה לעצור חשודים במתן שוחד לכאורה אולם לא עצרה חשודים בקבלת שוחד. את אחד החשודים בפרשה, שהדיון בעניינו טרם התקיים, מייצגת עו"ד מיכל הלפרין - אחת משני המועמדים הסופיים לתפקיד הממונה על ההגבלים העסקיים, יחד עם עו"ד אורי שוורץ.

 

"עשרות מקרי תיאום"

 

"עשרות מקרים של תיאום מחירים בהוצאת משלחות לפולין". כך טענה הערב עו"ד אריאלה יוסטמן, ראש צוות ברשות ההגבלים העסקיים. בדיונים בהם הרשות מבקשת להאריך עד יום ראשון את מעצרם של 9 חשודים בחבירה לקרטל בתחום ארגון ההטסה והשירותים בהוצאות משלחות של בני נוער לפולין.

 

החשודים שנעצרו הבוקר על ידי חוקרי יאח"ה של המשטרה ורשות ההגבלים הם בעלים, מנכ"לים ובעלי תפקידים בכירים בשש חברות נסיעות.

 

מחנה ההשמדה בירקנאו, פולין מחנה ההשמדה בירקנאו, פולין צילום: חיים הורנשטיין

 

הרשות מייחסת למעורבים עבירות של הסדרים כובלים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. בנוסף, נחקר חשד לביצוע עבירת שוחד על ידי חלק מהחשודים. כאמור הרשות ביקשה להאריך את המעצר של חלקם עד יום ראשון. בית המשפט נעתר לחלק מהבקשות.

 

מהדיון עולה שמדובר בחקירה שנערכת כבר מספר שנים, אשר בין היתר הובילו אליה תלונות על המחירים הגבוהים. על פי אתר משרד החינוך, מחיר מסע לפולין יכול להגיע לכ-5,300 שקל לשבוע לאדם בחדר זוגי. הורים רבים התלוננו על המחירים הגבוהים, ואף נעשתה בעבר פנייה למבקר המדינה בנושא.

 

על פי החשד, גורמים ממשרדי נסיעות שונים חברו לקרטל שגרם להעלאת מחירים, לאחר שזכו במכרז של משרד החינוך כזכייניות לצורך הוצאת משלחות נוער מטעם בתי ספר לפולין. הרשות טוענת שהם ביצעו תיאום מחירים וחלוקת שוק, על מנת לקדם בחירתם על ידי בתי הספר באופן שתואם ביניהם מבעוד מועד ומבלי שהתקיימה תחרות של ממש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x