$
משפט

שכר טרחה של מיליונים למי שימכור את השאריות של מגה

מיד עם בקשת ההקפאה של מגה, נפתחה מלחמה על הפרס הגדול שממתין למי שימונה לנאמן שלה. שלמה נס מועדף על הספקים הגדולים, בנק הפועלים מעדיף את רונן מטרי והכונס הרשמי הציע ארבעה שמות משלו. השופט יבחר היום את המנצח

גולן חזני ותומר גנון 08:1618.01.16

האם מי שהיה אחראי בעשור שעבר על פירוק קלאבמרקט יהיה גם הנאמן שיפעיל את מגה בהקפאת ההליכים? ל"כלכליסט" נודע כי עו"ד שלמה נס הוזכר אתמול כמועמד מוביל לתפקיד הנאמן. נס נתמך בידי אחד הספקים הגדולים של הרשת. מועמדים נוספים לתפקיד הם עו"ד רונן מטרי שמועדף על בנק הפועלים, וארבעה שמות שמציע הכונס הרשמי דוד האן: חגי אולמן, חן ברדיצ'ב, עמית לדרמן וגבי טרבלסי.

 

נס הוא אחד המפרקים הבולטים והמנוסים במשק - שידוע גם בדרישתו לשכר טרחה גבוה במיוחד. השופטת ורדה אלשייך שמינתה אותו ואת טרבלסי לפרק את קלאבמרקט, קבעה להם ב־2007 את שכר הטרחה הגבוה ביותר עד אותו מועד, 24 מיליון שקלים. בבקשתה להקפאת הליכים, לא הציעה מגה עורך דין מסוים שימונה לנאמן. ככל הנראה, החברה עשתה זאת כדי להימנע ממראית עין כאילו המליצה על עורך דין שידאג קודם כל לאינטרסים שלה ורק אחר כך לאלו של נושי החברה.

 

היום יקבע בית המשפט מי יהיה הנאמן, וכונס הנכסים הרשמי במשרד המשפטים דוד האן ימליץ לבית המשפט על מועמדיו: עו"ד אולמן שהיה נאמן להסדר החוב, באי.די.בי, רו"ח ברדיצ'ב שהיה נאמן בפירוק מילומור, לדרמן וטרבלסי שהיה כאמור ממפרקי קלאבמרקט.

 

שכר הטרחה של שלמה נס בפירוק קלאבמרקט, יחד עם גבי טרבלסי עמד על 24 מיליון שקל שכר הטרחה של שלמה נס בפירוק קלאבמרקט, יחד עם גבי טרבלסי עמד על 24 מיליון שקל צילום: עמית שעל

 

תיק מגה צפוי להפגיש עוד כמה דמויות משפטיות שהיו מעורבות בפירוק קלאבמרקט. השופטת בדימוס אלשייך, שאישרה את המיזוג של קלאבמרקט עם שופרסל, צפויה לחזור לקדמת הבמה כיועצת משפטית לעובדי מגה. עו"ד מיכל הלפרין, שהיתה אז היועצת המשפטית של רשות ההגבלים העסקיים עשויה לדון גם בתיק מגה אם תמונה לממונה על ההגבלים העסקיים ותידרש לעסוק במיזוג של מגה עם רשת אחרת.

 

כונס הנכסים הרשמי הודיע אתמול שיתמוך בבית המשפט במתן צו הקפאת הליכים למגה, בשלב הראשוני ל־30 יום. האן קרא לבית המשפט לאשר נאמן שאיננו מטעמו של מי מהצדדים, כמו ארבעת השמות שהציע לאחר שבחן את מוכנותם והתאמתם לתפקיד. בבקשת הקפאת ההליכים טוענת מגה כי הסכומים שבקופתה אמורים לאפשר הפעלה של הרשת למשך ארבעה חודשים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x