שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

פוינטר מסכמת את 2015: גידול של 16% בגניבות

על פי הנתונים, 70% מהגניבות מבוססות על פריצה והתנעת הרכב שלא באמצעות מפתח. חלק ניכר מגניבות אלה התבססו על החלפה של מחשב הרכב במחשב אחר, שהוכן מבעוד מועד, כדי להתניעו. 25% מהגניבות התבססו על פריצה אל ביתו של בעל הרכב וגניבת המפתחות

תומר הדר 10:2911.01.16

חדשות רעות לבעלי רכבים בישראל: בשנת 2015 חלה עלייה של 16% במספר גניבות הרכב, כך עולה מנתוני סיכום השנה שמפרסמת פוינטר ישראל. יצוין שנתוני פוינטר מתעדים גניבות של רכבים שבהם מותקנת מערכת האיתור (כ-180 אלף רכבים) ולא את כלל הרכבים בישראל.

 

על פי הנתונים, 70% מן הגניבות מבוססות על תקיפה אלימה של הרכב – כלומר פריצתו והתנעתו שלא באמצעות מפתח הרכב. חלק ניכר מגניבות אלה התבססו על החלפה של מחשב הרכב במחשב אחר, שהוכן מבעוד מועד, כדי להתניעו. בנוסף, 25% מן הגניבות שנרשמו בשנה שעברה התבססו על פריצה אל ביתו של בעל הרכב וגניבת המפתחות.

 

פריצה לרכב פריצה לרכב צילום: שאטרסטוק

 

מדובר בגידול מדאיג של 12% ביחס לנתוני 2014. חמישה אחוזים נוספים של הגניבות בוצעו באמצעות שוד של הרכב, גניבה של רכב שעמד כשמנועו פועל ובעליו יצא ממנו, או גרירה של הרכב מן המקום בו חנה. על פי נתוני פוינטר, 44% מן הרכבים שנגנבו הם רכבים פרטיים, עלייה של שני אחוזים ביחס לשנת 2014. 23% מן הרכבים הגנובים הם רכבים מסחריים, עלייה של שלושה אחוזים ביחס לשנה שעברה ושבעה אחוזים מן הגניבות הן של רכבי שטח, ירידה של עשרה אחוזים ביחס לשנה שעברה. יתר הגניבות הן של טנדרים, משאיות וציוד כבד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x