$
משפט

יועץ השקעות בבנק אוצר החייל חשוד בתרמית בני"ע

אבי מצליח נעצר ונחקר ברשות ני"ע בחשד שביצע מאות עסקאות תרמתיות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים - חלקן מול חשבונות לקוחותיו. רשות ני"ע: "מצליח גרף רווחים אסורים של 1.5 מיליון שקל". מצליח: "פשוט מנופח ולא נכון"

תומר גנון 21:5806.01.16

רשות ני"ע עצרה וחקרה היום (ד') באזהרה יועץ השקעות בבנק אוצר החייל בחשד לביצוע עבירות של תרמית בני"ע, פעילות אסורה של בעל רישיון ייעוץ, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים והלבנת הון.

 

על פי החשד היועץ, אבי מצליח, העובד בבנק משנת 2013, ביצע במסגרת תפקידו מאות עסקאות תרמיתיות בני"ע שונים ובהיקף של עשרות מיליוני שקלים. על פי החשד כתוצאה מהפעילות, הוא גרף רווחים אסורים של 1.5 מיליון שקל.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: אימג'בנק/thinkstock

 

ממצאי חקירת הרשות עולה לכאורה, כי עוד בטרם החל מצליח לעבוד בבנק (2012-2008) הוא ביצע עסקאות תרמתיות ופעולות מכוונות שער בין חשבונותיו הפרטיים לחשבונות מכריו וקרובי משפחתו המצויים בשליטתו. החל ממרץ 2015, כאשר כבר עבד באוצר החייל, ועד היום, הוא ביצע עסקאות תרמיתיות בין חשבונו לבין חשבונות לקוחות המקבלים ממנו, על פי החשד, ייעוץ השקעות במסגרת תפקידו.

 

שופטת בית משפט השלום בת"א, אפרת בוסני, שחררה הערב את מצליח בתנאים מגבילים, ביניהם הפקדת ערבות בנקאית במזומן של 80 אלף שקל ואיסור יציאה מהארץ.

 

על פי פרוטוקול הדיון, לבקשתו מצליח לא יוצג בחקירה על ידי עורך דין, ולבית המשפט ליוו אותו הוריו. סגן היועצת המשפטית של מחלקת החקירות ברשות, ערך שחם-שביט, אמר בבית המשפט כי הוצע למצליח מספר פעמים להתייעץ עם עו"ד. גם לאחר שהשופטת בוסני הפצירה בו שעו"ד ייצג אותו, הוא סירב ואמר: "מה שהרשות טוענת זה פשוט מנופח ולא נכון".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x